[]

render için hangi işlemci?

AMD Ryzen 7 3800X
AMD Ryzen 7 5800X
AMD Ryzen 9 3900X
AMD Ryzen 9 3950X
AMD Ryzen 9 5900X
AMD Ryzen 9 5950X

fiyat performans olması açısından bunlardan hangisini tercih etmeliyim?

 
fiyat performans dediğinde zamanının ne kadar önemli olduğu, kazanacağın zamanın sana maddi bi dönüşü olacaksa bunun aradaki fiyat farkını ne kadar sürede amorti edeceği o süre içerisinde sistemi tekrar yenileyip yenileyemeyeceğin vs. çok etken var. kimine göre 64c 128t threadripper fiyat/performans ürünüdür.
bu işlemcilerin render performansları belli multithreaded bi yük ve lineer olarak scale oluyor sonuçta bu iş eğer optimizasyon problemi olan bi yazılım kullanmayacaksan. fiyatı ve birbirine kıyasla performans oranları belli olduğundan kararı belirleyecek şey senin şartların.

  • konetsu  (11.08.22 15:42:56 ~ 15:44:42) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.