Yurtdisi kartimla turk bankasindan para cekmek kafama takilan mevzular

Merhaba arkadaslar

Elimde avusturalyadan avusturalya banka kartim var

Birde turkiyeden kuveytturk banka kartim var

Para cekme limitimi 50.000aud a cekti banka

Ben normal turk bankasina gidip bu parayi cekecegim

Kafama takilan konu su

1 - Avusturalya dolari mi cekeyim yoksa tl mi cekeyim tl cekersem bankanin kur mevzusuyla karsilasacagim zarara giricem diye dusunuyorum. Avusturalya dolari cekersem onlarin ne kari olacak onuda bilmiyorum

2 - iban ile hesabima para gondermiyecegim en az 12 gun suruyor
Direk cekince 1 - 2 gun suruyor. Birde ibana guvenemiyorum 12 gun boyunca kafalari yemek istemiyorum fikri olan varsa paylassin. Bu yuzden parayi cekip tekrar hesabima yatirmayi dusunuyorun.

bu konuyu biz (yani türkiye tarafı) bilemez. bankanıza sormanız lazım. bazı bankalar yurtdışında AUD çekerseniz direkt AUD hesabınızdan düşer ama bazı bankalar ilk önce o ülkenin para birimine çevirir sonra AUD'ye tekrar çevirerek verir ki burada kur farkı devreye girer.

bence çok az bir miktar çekin bakın kaçtan çevirmiş/ veya çevirmiş mi? Sonra çok çekersiniz.
  • mr.goodcat  (08.08.22 09:30:25)
Aslinda en temizi transferwise. 1 gune gelir.

Benim bankamin atm konusunda onerisi su, direkt gidip bankadan baska ulke bankasindan para cekemezsin muhtemelen(sube icinden): "Live like a local.
And pay like one too.
Remember, when the card machine or ATM asks if you want to pay with GBP conversion or without GBP conversion, always choose without GBP conversion. That way, you’re getting the real Mastercard exchange rate - not the conversion rate they’re offering, which is almost certainly worse.

Tip: Sometimes this question is posed as 'Pay in GBP' or 'Pay in local currency'. Always choose to pay in local currency."
  • fakyoras  (08.08.22 12:23:36)