Cama Sineklik Yaptırmaca

Selamlar,

Şimdi 6. katta bir dairemiz var. Camına sineklik yaptırmak istiyoruz. Ama şöyle bir çekincemiz var, bizim daire çok esiyor. Bu zaten sorunun kaynağı aynı zamanda çünkü olan börtü böceği bizim eve sürüklüyor hava. Ama diğer yandan bu kadar rüzgar sinekliği sündürür mü diye çekiniyoruz. 1 Sene kullanıp çöp mü olur? Esmeyi şu şekilde düşünün İstanbul'da son bir kaç gündür millet yandık bittik derken biz aşırı esiyor diye camları sıkı sıkı kapayıp uyuyoruz.

Bunun için şöyle şöyle bir ürün seçmen gerek vs. gibi tavsiyelerinizi seve seve alırım.

metal sineklikler var. onlardan alın bu kadar endişe ediyorsanız.

ama şöyle söyliyim, oldukça esen bir evde oturuyoruz biz de. komşum çok basit bir sineklik yaptırdı (hatta mutfak camına yapıştırmalılardan kullandı). herhangi bir esneme yok senelerdir.
  • teritori  (03.08.22 09:35:33)
Naylon cırtcırt bantla yapışan sineklik bile alsan esneme yapmaz. 15 seneye yakındır hala ilk günkü sertliğinde duruyor . Cayır cayır de güneş alıyor. 15 günde 1 üstüne su döküp yıkıyorum.

NOT: cırt cırt olanlar bazı çerçevelere olmuyor ve pencere kapanmıyor. Onu da göz önünde bulundurun.
  • janavarorion  (03.08.22 09:59:52 ~ 10:12:42)
Biz böyle sürgülü sineklik aldık. Yazın full kapalı kışın fulk açık oluyor. Montajı da dört köşesinden çerçeveye vida ile olduğu için esmeden falan etkilenmiyor. Yine de öyle yıllarca kullanılacak uzun ömürlü bir şey değil, bir alternatif olarak söyledim.

  • giovanne  (03.08.22 10:04:14)
Sinekliklerin hiçbiri yıllarca kullanılacak şeyler değil. Güneş gördükçe malzeme yıpranıyor. Ama rüzgardan esneme yapmaz, rüzgar içinden geçeceği için.

  • curukturpkokusu  (03.08.22 11:06:53)
Ömrü ortalama 2 yıl olarak söylenmişti bize. Zamanla esniyor ya da açılabiliyor.

  • dreamnesiac  (03.08.22 11:41:23)
6.kattaki ruzgardan bir sey olmaz, metal olanlari oneririm ben de.

  • fakyoras  (03.08.22 13:38:31)