Aegean Airlines - kabin valiz sorusu hk.

Ekteki bileti aldım, sanırım valizimi sadece oturduğum koltuğun altına koyma hakkım var. Sorum şu; kabine valiz vermek istersem bunu internet üzerinden mi satın alayım yoksa check-in sırasında havalanında mı yapayım? internette en ucuz valiz fiyatı 30 euro'dan başlıyor. Havaalanında daha ucuz olma ihtimali var mıdır?

Havaalanında daha pahalı olma ihtimali daha fazla. Çünkü oraya gittiğinde artık o parayı vermeye mecbursun, valizi çöpe atamayacağın için.

  • himmet dayi  (26.07.22 11:07:47)
koltuk altina konulabilecek kisisel esya ya da bas ustune kabine 56cm X 45cm X 25cm canta koyabilirsiniz diyor. Toplamda 1 parca olacak diyor. Internet uzerinden alinan bagaj hakki her zaman hava alanindan daha ucuzdur. Ben gecen hafta yunan skyexpress ile uctum, 56cm lik canta ile birlikte posedim vardi, hic bakmadilar bile. (edit pardon benim bilet joy fare imis yani 2 parcaya izin varmis, ama kimseyi kontrol etmiyorlardi)

  • neverletyougodown  (26.07.22 11:29:44 ~ 11:34:05)
ya aegean ile son 1 yıl içerisinde 4 kere uçtum, bagaj konusunda çok darlamıyorlar. bir uçuşta bu bilet tipiyle kabin + kişisel çanta (bir orta boy ve bir günlük sırt çantası) şeklinde uçtum, kimse de n'apıyorsun arkadaş demedi. ayrıca aegean'ın thy muadili ve star alliance üyesi olduğunu da düşünürsek, low-cost'lar gibi davranmıyorlar çok. en fazla, bir sefer uçağa binerken çantaları tartıp ölçüp, kabin için ağırlık ya da boyut sınırını aşanları aşağı aldılar, o oldu. ki o durumda da kimseden ek ücret talep etmediler sanıyorum.

  • supercalifragilisticexpialidocious  (27.07.22 00:21:24)