İlk başta yoksa zamanla aşık olmak mümkün mü?

Aşık olduğum kızla bir süredir oldukça samimi olduk. 2 hafta önce aşkımı ilan ettim. İlk gün olumlu tepki verdi, ikinci gün ise geri adım attı ve arkadaşlık ötesi olamayacağını ancak hayatından çıkmamı istemediğini söyledi. Ben de saygı duydum ve arkadaş kalamayacağımızı söyleyip saygıyla hayatından çıkar gibi oldum.

Bir hafta sonra tekrar iletişim oldu samimiyet yine ilerledi ve bu kez buluşup tüm günü birlilte geçirdik. Hediye olarak ufak çiçek aldım, çok mutlu oldu. Gün içinde sık sık aşkımı hissettirdim hem sözlerimle hem duruşumla ve yüzünde ve gözünde gülümsemeyi hoşuna gittiğini hissettirdi.

Özetle bana umut vermek istemediğini, ona açıldığım ilk gün duygusal tepki gösterip ikinci gün mantıksal düşündüğünü ve bunun da kendisi için olayın çok hızlı ilerlemiş olmasından dolayı olduğunu söyledi.

Yani bana aşık değil.. ama dostluk ötesi bir durumda olduğumuzu da biliyor, flört durumu.. Zamana ihtiyaç duyduğunu ve ihtimalin olduğunu söylüyor.

Fakat zaman devreye girince de benim karamsarlığım ağır basıyor. Kadınlar başta aşık olmamışsa zamanla aşık olabilir mi ki o kişiye? Yoksa boş bir hayal mi?

Yedeklenmişsin. Mevcut durumu devam ettirirsen asla ilişkiye dönmez. İlgin hoşuna gittiği için seni etrafta tutacak. Bir süre sonra sen diyeceksin ki “yeter artık ya iliski başlasın ya da görüşmeyelim.” Sonra kız diyecek ki “olsaydi bu zamana kadar olurdu ama ben senin arkadaşlığını kaybetmek istemiyorum. “

O zaman friendzone’landigini anlayacaksın.

Direkt görüşmeyi kes. Sevgili olmayacaksak görüşmek istemiyorum de.
  • himmet dayi  (24.07.22 12:55:47 ~ 12:56:36)
ilk hatayı aşkını ilan etmekle yapmışsın. geçmiş olsun. çoğu insanda ters teper. çoktan elde edilmiş olan değersiz olur.

  • jelly bear  (24.07.22 13:27:48)
Abi aşkını ilan etmek çok büyük hareketler, olacağı varsa bile insanları korkutabilir, bunlar doğal bir sürecin içinde kendi kendine olan/anlaşılan şeyler, bu noktada dönmesi zor bence ama belli de olmaz.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (24.07.22 13:31:57)
Yedeklenmişsin +1 oradan bir şey çıkması zor. Kendinizi boşa kullandırtmayın.

  • respect  (24.07.22 18:26:23)
bence yedekte değilsin. yedek olsa bu şekilde takılmaz belli bir mesafede tutar. ben olma ihtimali görüyorum.

  • Mihendiss  (25.07.22 14:40:23)
yedek +1,

kız başkasını bekliyor, o olursa senden vazgeçer gibi hissettim.
  • ayin yazari  (25.07.22 14:48:12)
Aşık değil (ki aşk ne ki zaten, her ilişkide aşk yoktur )
Ama olabilirliği var, ilgiye tam gaz devam,

  • photo85  (25.07.22 22:53:05)