Robot Süpürge Tecrübeleri ve Hisleriniz

Evime robot süpürge alalı 3 gün oluyor ve bu zamana kadar niye es geçtiğime kahroluyorum bu teknolojiyi. Bana hissettirdiklerini paylaşmak ve size tecrübelerinizi sormak istedim.

3 gündür kalıp kalıp toz çıkartıyor evden bu arkadaş. Evet bu benim doğru dürüst bir ev temizliği rutinimin olmasını gösterse de, hiç mi bitmez bu toz arkadaş? İşimden dolayı evde camları sadece gece ve sabahları yarım saat açıyorum. Etrafta öyle inşaat vs. de yok... Siz nasıl açıklarsanız bu devamlı toz yutma deneyimini? Bir yandan tatmin ediyor, "bak bak sen şuna yine neler toplamış" diye gurur duyuyorsun. Bir yandan da tedirgin oluyorsun lan aylardır ben mi sokuyordum tüm bu pislikleri diye.

Kısacası bu kalıp kalıp toz çıkarma işlemi sizce kaç gün sonunda daha minimal boyutlara iner? Sizin tecrübeleriniz nasıl seyretti? Robot süpürgeniz size neler hissettiriyor?

Teşekkürler:)

şu entry epey etraflıca anlatmis
eksisozluk.com

  • kaerin  (24.07.22 10:36:20)
Robot süpürgem yok fakat ev durduk yerde tozlanıyor, diyelim evi temizledin tatile çıktın bir hafta sonra döndün sildiğin yerlerde tozlar görürsün

  • freebird5406_2  (24.07.22 10:45:44)
'Kendime aldığım muhteşem hediyeler listesi'nde baş köşeyi alır. Bu doğru ama, @kaerin'in verdiği linki de okudum, iki anlatımda da geçen ekstra bir temizlik ve toz toplama olayı bende olmadı. Eskiden neyse, o kadar ama parmağını kıpırdatmadan :)

  • Mirket  (24.07.22 12:39:06)
8 aydır kullanıyorum. Tek diyeceğim şey iyi ki almışım.

  • eloharp  (24.07.22 14:23:33)
Kalıp kalıp toz halıdan kaynaklanıyor olabilir mi?

Benim evimde halı yok. Çok iyi havalandırırım evi, yazın zaten hiç kapanmıyor camlar ve evde duvardan çok cam var. Kalıp kalıp toz durumu yok. Ya çok işlek bir caddede yaşıyorsunuz ya da evinizde toz çıkartan kaynaklar var, odada kurutulan çamaşır vs?

Bir senedir hep aşağı yukarı aynı derecede toz çıkıyor.
  • buf-e kür  (24.07.22 15:25:13)
Dip köşe temizlik yapsam da ertesi gün yine tozlanıyor. Robot süpürge ile 2 günde bir süpürüp haftada 1 dip köşe temizliyorum. Halı kullanmıyorum. Yoksa küçük böcekler ve mite (toz böcekleri) geliyor. O tozun kokusunu biliyorum ben ciddi rahatsız ediyor. Robot süpürgeyi iyi ki almışım diyorum. Zengin olsam 2 hatta 3 tane birden alırdım ciddiyim :D

  • titanic kemancısı  (24.07.22 23:07:02 ~ 23:07:31)
İcad edenden Allah razı olsun muhteşem bişi
5 yıldır her gün öbek öbek toza devam ;)

  • photo85  (25.07.22 22:55:17)