Türkiye'den Avrupa'ya Ev Taşıtmak

Selamlar,

Türkiye'den Almanya'ya ya da diğer Avrupa ülkelerine ev taşıtan var mı?

Varsa süreç hakkında ve bu işin toplam maliyeti hakkında bilgi rica edeceğim.

Teşekkürler.

yakin zamanda turkiye'den ingiltere'ye 4 adet koli gonderttim. adrese teslim kilosu 4 pound'a tasiyorlar. tek sikinti neredeyse 1.5 ayda geliyor. kolileri almaya turkiye'deki lokasyona max 14 gun icinde geliyorlar. kolilerde yasakli bir sey var mi (sigara vs) inceliyorlar. tartip fatura kesiyorlar. kolileri onlara teslim ettikten 4 hafta sonra adresinize ulasiyor.

  • 2superfilm1den  (22.07.22 12:34:36)
Hocam koliden ziyade ev eşyası taşımacılığı için bilgi lazım bana. Buradaki evden alınması var, kırılacak eşyaların muhafazası var. Oradaki eve eşyaların dizilmesi vs.

Koli göndertme fiyatı benim için bir referans olmuyor maalesef.
  • himmet dayi  (22.07.22 12:38:05)
Bana verdikleri teklif su sekildeydi ;

Evden Eve Nakliyat Ücreti (4-5 m3)................EUR 3.100
Evden Eve Nakliyat ücreti (8-10 m3)..............EUR 3.700

Buyuk esya mobilya yoktu, bir iki sandalye sadece. Kalani mutfak esyasi kiyafet vs. Tasitmadim.

Ek olarak; Onemli bir detayi atlamisim. Bu teklif 2020 basinda aldigim bir teklifti. Her seyin ne kadar arttigini goz onunde bulundurursak %20'ye kadar bir fark olabilecegini de hesaba katmak lazim. Bir de kapidan kapiya teslimat seklinde, tasinmayi, gumrugu hatta gerekirse paketlemeyi onlar hallediyor. sadece kargo degil yani. Ama dedigim gibi mobilya olmadigi icin montaj demontaj dahil degil (ekstra mi olurdu bilmiyorum)

alttaki yazarin dedigi gibi yeni almak bence de daha mantikli.
  • mirafiori  (22.07.22 12:57:11 ~ 13:27:02)
almanyada yasiyorum, cok kisiye ayni öneriyi verdim, aynisini verecegim.

türkiyeden kesinlikle ev tasitmayin, benzer ürünleri gittiginiz ülkede alin. türkiyedekileri satin.

8-10 m³ neredeyse 4 binmis. 4 bine almanyada koltuk, yatak, bilimum ev esyanizi alirsiniz.
  • bora benim lan aslında  (22.07.22 13:21:52)
kendiniz araştırmak isterseniz de zati eşya taşımacılığı diye geçiyor bu süreç.

edit: bora benim lan aslında dediğinde baya haklı. 8-10m3 çok ufak. şöyle diyeyim Almanya'ya full tır ürün çıkartıyorduk biz sene başında 4200 euro'ya.(80-90m3 arası net hacim)

sadece 1 koltuk 1.5 m3 eder en az. boyutsal olarak küçük ama pahada değerli şeyleri götürmek daha mantıklı. onun için de minivan servisi çoook daha mantıklı olur belki fiyat çok aşırı düşmez ama hızlı ve daha güvenli olur. tv ve beyaz eşyalar gitse yeter. şahsi düşüncem.
  • floydian  (22.07.22 13:27:06 ~ 13:30:36)
@bora

aslında nakliyenin daha pahalı çıkacağını tahmin ediyordum. koltuktu, beyaz eşyaydı, hatta televizyondu, bunlar önemli değil. ama muhakkak gitmesi gereken ve kolileyip gönderemeyeceğim şeyler var.

bir de taşınma masrafının tümünü ya da bir kısmını şirketin taşınma yardımı olarak karşılaması söz konusu olursa diye bir bütçe hesabı için bilgi almaya çalışıyorum.

muhakkak gitmesi gerekenler 3 bindir, bin daha koy tüm eşyaları gönder mesela. çünkü buradaki eşyaları sat, git oradan sıfırdan ev kur falan zahmetli şeyler.
  • himmet dayi  (22.07.22 14:30:43)
youtube'da çok fazla yeni göçmen var.
ayrınca facebookta new wave berlin gruplarına falan sorabilirsiniz.
bir sanırım önce eşyasız ev bulmak daha doğrusu bulduğunuz evin eşyasız olma olasılığını garantilemek iyi olabilir.
  • rewlack  (22.07.22 14:45:07)
7 ay once tasittim.
komple ev tasinmadi, yatak odasi (dolapsiz), tv, bisiklet, calisma koltuklari 1-2 tekli koltuk, hali, mutfak esyasi, tekstil, ses sistemi falan tasindi. toplamda 10 m3 idi yanlis hatirlamiyorsam. Avusturyaya tasindi, Bafa nakliyat tasidi, 4000 euro tuttu, 1,5 ayda, sorunsuz geldi (verdikleri tarihte geldi). sadece ses sistaminde zarar olusmustu onu da sigortadan odediler.

peki neden tasidik. yatak odamiz cok yeniydi ve masifti. avusturyada bir sey almak istiyorsaniz teslimat suresi minimum 8-12 hafta arasi, o da sansliysaniz. biz evi kiraladigimizda henuz hazir degildi, istanbuldaki koltugumuz yeni eve cok buyuktu, evde dolaplar vardi falan filan. o yuzden yari esya tasidik.
biri 4 bine esya alirsiniz demis, mesela bizim icin oyle olmadi, yeni koltugu 2 bine alabildik mesela. oyle ahim sahim bir sey de degil ustelik, oldukca normal 3 lu kanepe ve buyukce bir ayak uzatma pufu. 2 ay da bekledik gelsin diye.
sonra ikea'ya eksikleri tamamlamaya gittik, ta taa stok yok! isin kotusu avrupanin genelinde bir stok sikintisi var su an. besta dolap almak istedi kapak yoktu mesela, 4 ay sonra geldi istedigimiz kapak. ha bu arada ben seciciyimdir, alayim kullanayim aman ne olacak diyemeyen, esyalarin/evin genelinin en azindan uyum icinde olmasini isteyen bir insanim. o nedenle biraz zorlanmis da olabilirim ozellikle kapak konusunda:)
ama esya tasimayan bir arkadasimiz da ikea stoklariyla alakali sikinti cekmisti.

surec; liste cikartiyorsunuz, fiyat veriyorlar, tasima sirketine vekalet veriyorsunuz gelip her seyi kendileri toparliyorlar ve gidiyorlar. sonra gelsin diye bekliyorsunuz.
  • 65 derece  (22.07.22 15:34:44 ~ 15:37:49)