Manuel espresso makinesi önerisi

Hazır amazon indirimleri başlamışken bir espresso makinesi alayım dedim. kapsüllü makine almak istemiyorum. otomatik olanları da kontrol bende olmadığı için içime sinmiyor. daha önce barlarda çalışırken çok makine kullanmışlığım var ama ev tipi olanları hiç kullanmadım. alıp da kullananların yuorumlarını bekliyorum.

hocam iyi makine çok pahalı. ben de özendim bir süredir araştırıyorum ama felaket. 12-15bin gözden çıkartmak lazım. değirmen var mı bu arada?

değirmen var zaten dersen baktıklarımı atayım
  • floydian  (18.07.22 21:24:33 ~ 21:24:52)
@floydian manuel öğütücüm var. yakınımda kahveciler de var. gerekirse 3-4 günde bir taze öğütülmüş de alabilirim. önerilerini bekliyorum.

  • Acil kan  (18.07.22 21:47:51)
şu var bizde. basic bir model ama sorunsuz kullanıyoruz bir süredir.

www.hepsiburada.com
  • sir gawain  (18.07.22 22:32:17)
Delonghi'nin en ucuz makinasını al geç. basıncı profesyonel makinalar kadar yüksek değil bu yüzden kahveyi çok ince çektirmemelisin.

  • orpheus  (18.07.22 23:11:13)
şu alet övülüyor baya, ben açıkçası almam gibi elime ekstra para geçmediği sürece bu aleti ama geçerse alacağım alet de bu olur herhalde: www.cafemarkt.com

delonghi de fiyat anlamında çok iyi bu arada sir gawain'in önerdiği 3500 civarına falan geliyor amazon'da AMA bu iş keyif işi. benim düşüncem elektrikli iyi bir espresso değirmeni olmadan espresso makinesi almamak yönünde. makine alınca da almışken iyisini almak şeklinde.
  • floydian  (19.07.22 01:33:36)
Ben de zamanıyla bayağı araştırmıştım. Kayda değer bir para vermeden eve iyi bir makine almak gerçekten çok az. Onun yerine Wacaco adlı aleti tercih ettim: www.escobarista.com

İnternette bu alet ile nasıl kahve yapıldığına dair videolar var. Biraz uğraş gerektiriyor ama bayağı performanslı bir espresso çıkıyor ortaya. Denenir.
  • loras  (19.07.22 12:11:42)
verilen tavsiyelerdeki ürünler yarı otomatik sayılıyor. manuel olanlar Rok veya Flair gibileridir

  • harmanyeri  (19.07.22 12:41:48)
yine başlık açmyım dedim

delonghi dedica
russel hobbs
www.amazon.com.tr
bir de şu no-name var
www.amazon.com.tr
basınç değeri yüksek

hangisi en sorunsuzu olur
  • bir soru sorcam  (03.05.23 12:40:06)