[]

Ahşap kapı yenileme

Senelerdir dokulmamış ahşap kapımız var. Daha iyi gözükmesini sağlayabilir miyiz yoksa yenisini yaptırmak mı gerekir? Kendin yap videosu paylaşabilirseniz ayrıca güzel olur:)
 
Zımpara şart. Elle de olur ama.biraz yorar.
Önce 80
120
200 gibi büyüterek zımparalayin

Nalbura söylerseniz verirsonra da renkli verdiği bulaşık süngeri ile sürün.
  • kisa  (18.07.22 14:08:02) 
Bi marangozla görüşebilirsiniz. Makul bir fiyat söylerse onlara da zımparattırabilirsiniz. Onlarda büyük aletler oluyor ve kısa sürede ve dengeli bir zımpara yapmış olursunuz. Yapıp yapmadıklarını sormaktan zarar gelmez.


  • omnimon  (18.07.22 14:49:02) 
Çok sık fuga/derz aralığı var, zımparası çok zor ama sabır ile yapılırsa olur. Düz bir satıh olmadığı için makineler çok işe yaramaz, düz sathı makine ilke zımparalasak da aralara el ile girmek şart.

Kenarlardaki nem alan yerler ve başka kabaran yerler var ise sert bir fırça ile bu kabarmaları alın, sonra yüzeyi zımparalayın, sonra zımpara kağıtlarını kıvırıp aralara girişin, en zor kısmı bu.

El gezdirince rahatsız eden bir yüzey yoksa işlem tamamdır, en son da istenilen tonda ahşap koruyucu atarsınız renkli. On numara olur.

@kisa en doğru yolu yazmış sırayla zımparalamak için ama el ile yapılacak işçilikte bu kadar çok numarayla o iş çok uzar.

Malzeme zaten sıfır bir ürün değil, daha önce işlem görmüş ürün. Ben olsam tek seferde 150 zımpara ile bitirmeye çalışırım, çok kabaran yerlere 100-120 gibi bi geçmek gerekebilir.
  • John Bloor  (18.07.22 15:46:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.