35 yaşından sonra okunacak 2 yıllık önlisans önerisi?

bu yaştan sonra tyt'ye girip iyi puan aldım.

kafamda marmara/istanbul üni. anestezi veya bilgisayar programcılığı okumak var. marmara işletme 2009 mezunuyum, yurtdışında yüksek lisans falan da yaptım bir boka yaramadı hayatta, hala işsizim düşünün.

net bir mesleğim olsun istiyorum artık. o yüzden anestezi var kafamda. mesleğin ne dediklerinde net bir cevap verebilmek istiyorum. hani belki yurtdışında falan da geçerli olur giderim diye düşündüm. bilgisayar programcılığını ise yazılım bilgim ve ingilizcemden dolayı düşündüm.

bilemiyorum ne önerirsiniz gencolar? gördüğünüz gibi iki zıt bölüm, hiçbir şey net değil kafamda.

yazilim bilgin ve ingilizceden dolayi bilgisayar programciligi senin icin vakit kaybi. ben senin yerinde olsam anesteziyi secerdim buyuk ihtimalle. tabi is olanaklarini falan bilmiyorum su anda.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (18.07.22 13:55:05)
ben de iş olanaklarını merak ediyorum açıkçası. bi arkadaş maaşı düşük, hemşire işleri yaptırıyorlar ve sağlığa şiddet vs. var diye mesaj atmış ama bilemedim.

hayatımın 12 yılı net bir meslek bulamamam yüzünden çöpe gitti.

gençler siz siz olun işletme falan okumayın babanız trilyoner değilse. net bir meslek okuyun.
  • inancsiz deve  (18.07.22 15:50:24)
ben IT'ciyim ama "bitki koruma" okudum, sevdiğim için ve ziraat baba mesleği olduğu için. ilginiz varsa yepyeni kapılar açabilir. sınav sonucu yetki alıp bitki koruma ürünleri bayii de açılabiliyor, kendi yeriniz olursa bilinçli ve verimli üretim yapabilir veya danışmanlık hizmeti verebilirsiniz, vb. ege'ye yerleşip kendi domatesimi dalından yerim diyen her beyaz yakalı da düşünmeli bence bunu:) ben bayilik sınavını da geçtim ama sonra kariyerim farklı ilerledi o iş kaldı, ama hala bana çok şey kattığını düşünüyorum ve okuduğum için mutluyum.

  • kaichi  (18.07.22 16:14:00 ~ 16:17:47)