Özel Hastane Ameliyat Ücretlerini Nerede Bulabilirim?

İnternette birçok sitede ücret bilgisi var. Ama bu ücretler çok düşük. Gerçek gibi değiller.

Mesela şu kaynakta fıtık ameliyatı için 1.500 TL-2.950 TL denmiş: www.memurhukuku.com

Geçen hafta Acıbadem Bodrum Hastanesi'nden yaklaşık bir fiyat aldım: 55 bin TL.

SGK'nin Ücret Hesaplama Uygulaması'nda da ücretler çok düşük görünüyor. Mesela tendon ameliyatı 3000 TL. (Ekte ekran görüntüsü var. Acaba yanlış mı yorumluyorum?) Ama ben aynı hastanede 3 hafta önce bu ameliyatı oldum ve 25 bin TL tuttu.

Not: Annemin bel fıtığı ameliyatı için hastane arıyorum.

bulamazsınız.
genelde paylaşılmıyor, bir de operasyonu yürüten hocaya göre de ücret değişiyor.

sgklı annem kışın başkentte 60k'ya oldu, özellikle istediği doktordan. fikir versin diye söylüyorum.
  • rewlack  (16.07.22 22:26:53)
Hastaneden hizmet dökümü alıp, hangi işlem için ne kadar alınmış görebilirsiniz (1 tendon, 2 tendon, 3 tendon). toplamda 4500 tendon başına ameliyat ücreti görülüyor ama buna ek 3 gün vip oda da yatmış görünüyor olabilirsiniz :) alacağınız hizmet dökümüne göre sgk yı arayı izleyeceğiniz yolu belirleyebilirsiniz.

  • janavarorion  (16.07.22 22:36:26)
arayip sorunca cat diye soyluyorlar. 1500tl'ye pansuman yaptiramazsin.

gecen sene hidrosel ameliyatina 20k dediler, amerikan hastanesi. Dolar 10tl civariydi, simdi 35k falan derler herhalde.
  • cooperr  (17.07.22 00:09:14)