Tek Taş Yerine Altın Yüzük Almak?

merhaba,

teklif için tek taş almak istemiyorum. kişisel düşüncem gereği çok anlamsız buluyorum. bunun yerine hem değerini kaybetmeyecek hem de tek taş yerine geçebilecek altın bir yüzük almak iyi bir fikir mi sizce?

Hatunun görüşüne göre hareket etmek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Bazı hatunların hassasiyeti olur, derler ki o kıymetli taşların çıkarılması için insan kanı dökülüyor / doğa mahvediliyor ve bunlar üzerinden aşırı zengin olunuyor, ben istemem öyle şey. Bunu diyen biri ise rahatlıkla altın veya işte onun zevkine göre bir şey almayı teklif edebilirsin veya bir şekilde zevkini öğrenebilirsin.

Ama böyle bir hassasiyeti yoksa ve tek taş yüzük onun içinde kalacak bir şeyse bence tektaş, ufacık bile olsa almak daha uygun. Ona verdiğin değeri göstermek ve çabaladığını ortaya koymak anlamında. Bir kadın olarak görüşüm bu, fakat ben de fazla normal biri değilim..
  • muhayyer divan  (14.07.22 15:49:49)
Bizim ve sizin fikrinizden daha cok sevgilinizin fikri onemli sanki bu kararda?

Teknik olarak tabii ki olur.
Sevgilinizin pirlanta yuzuge yukledigi ozel bir anlam varsa, hayalini kurmussa falan icine dokunabilir.
  • sopiro  (14.07.22 15:50:15)
Kişinin görüşü+1
Benim eşim de sevmiyor tek tas. Claddagh yüzüğü varmış ondan seviyor misal.
Tek taşları saçma buluyorum. Ama malesef insanlara dayatilmis milyar dolarlık endüstri.
  • logisticsmanager  (14.07.22 16:06:29)
Doğal pırlanta gibi görünen bir kaç alternatif var, kullananlar, dışardan bakınca anlaşılamadığını söylüyor. Kız arkadaşınıza bu düşüncenizi söyleyin. Ben şahsen böyle bir taşı tercih ederim, laboratuvarda üretiliyor çünkü.

  • urasil  (14.07.22 16:14:39)
Başka değerli taşların ya da incinin kullandığı bir yüzük düşünebilirsiniz.
Conflict-free diamond olarak geçen, etik taş üreticileri de var bu arada. Onları da araştırabilirsiniz.
Mutluluklar dilerim.
  • marla is in my head  (14.07.22 16:23:11)
Benim eşim kendisi demişti sevgiliyken ben pırlanta istemiyorum diye.

Pırlanta almadım tektaş aldım ben de başka bir madde hatırlamıyorum adını.

Benim tek hayalim pırlantaydı onu da bana çok gördün demeyecekse alınabilir yani.
  • chicha_v2  (14.07.22 16:52:25)
muhayyer divan +1

yüzüğü takacak olan kadın, o yüzden sizin kişisel düşüncenizden ziyade onun zevki önemli.
  • blatta hiberna  (14.07.22 16:58:33)
bu islerde hatun ne diyorsa onu yap yoksa 40 sene tatavasini cekersin.

  • cooperr  (14.07.22 18:05:46)
Tek taşsız olmaz
En kötü ihtimalle tek taş yerine elmas zümrüt gibi farklı bi yüzükle evlenme teklif etsen, eni sonu yine o tek taş alınacak
İlla gerçek pırlanta almayabilirsin ama düğünde gelinlik yerine nasıl normal elbise giyilmezse, yüzükte de tek taş formundaki yüzük dışında başka bi yüzük evlilik teklifinin sembolu olamıyor
  • photo85  (14.07.22 19:11:43)
karsi tarafin zaafin ne ise+1

ben inanilmaz severim ta$li seyleri ve oyle fake falan midemi bulandirir.
her seyimiz doga dostu da pirlantaya gelince birden duyarli olunuyor ya ona sasiyorum. altin hangi sartlarda cikariliyor?
duz altin yuzuk zaten nisanda takiliyor bu arada.

ben innncecik tamtur ya da yarim tur cok severim. model ornegi icin www.zenpirlanta.com
  • ala09  (14.07.22 19:15:34)
Mobildeyim ek okarak: bu deger kaybetme mevzusu da zaten bu satilacak bir urun degil o gozle bakmayin bilezik almiyorsunuz evlenme teklifi icin takiyorsunuz cok cok ozel bir hediye

  • ala09  (14.07.22 19:16:45)
Benim erkek arkadaşım da ilk zamanlar aynı düşüncedeydi fakat değiştirdim. İlla pırlanta olmasına gerek yok benim için ama tek taş yüzüğüm olmalıı kesinlikle. bir arkadaşım mutlaka pırlanta olmalı diye düşünüyordu, başka bir arkadaşım karatını bile belirlemişti.

Kesinlikle ve kesinlikle hayatınızdaki kadının beklentisi önemli. Düşünceniz mantıklı ama hisler işin içine girince kırıcı olabilir.
  • duma duma dum  (14.07.22 21:37:10)
Valla kadın kişisinin düşüncesi+1 diyorum.
Kişisel fikrim ince altın alyans pırlantadan 1000 kat evladır.
Şundan diyorum:
images.app.goo.gl
  • Amaranta ursula  (14.07.22 21:48:08)
Karşı taraf da istemiyor olsaydı bu zamana kadar söylerdi bence. Biraz riskli bir iş.

  • sevilen progressive türkücü  (14.07.22 22:21:20)