Allianz, Hastanenin Vermediği Bir Belgeyi İstiyor, Ödeme Yapmıyor

2 hafta önce ameliyat oldum. Ödemeyi yaptım. Gerekli tüm belgeleri hastaneden alıp Allianz sistemine yükledim.

Ama sistem başvurumu onaylamayıp hala bir belge istiyor: Ayrıntılı Hizmet Dökümü - ACIBADEM BODRUM HASTANESİ

Hastaneyi arıyorum, belgeler tam, biz başka bir belge vermiyoruz, diyor.
Allianz'ı arıyorum, "SGK" ödemesiyle ilgili kısma ait hizmet dökümünü istiyoruz, diyor.
Hastaneyi tekrar arıyorum, biz böyle bir belge vermiyoruz, diyor.

Geri alacağım tutar 20 bin TL. Kredi kartıyla ödeme yapmıştım ve 1 hafta sonra kredi kartımın son ödeme günü. Hastane sorunun genel müdürlüğe iletildiğini söylüyor, ama araya tatil giriyor. İşin içinden nasıl çıkacağımı bilemiyorum.

Hastaneye sizi saglik bakanligina sikayet edicem de bak nasil cikartiyorlar.
Hastaneler ayrintili dokum vermek zorunda,acibademde allianz gecmesi gerekiyor, siz kendiniz neden evraklari yolladiniz

  • eja  (07.07.22 18:50:35)
Acil mi gelisti durum? Normalde provizyon isteyip, onay alip o sekilde yaptirmak gerek bu tarz islemleri.

Acibadem tam bir pavyon. En son on provizyon aldiklari ameliyattan sonra bile 1000 lira odeme cikardilar. Sacma sapan seyleri doldurmuslar faturaya. Bunlari sigorta karsilamiyormus guya.

Oturtup tek tek cikardim kalemleri. Kiz cikarirken bile utandi. Neredeyse ameliyatta kullanilan ekstra selpak mendili bile yazip bana odetmeye calisacaklardi.

"Bu seferlik hasta memnuniyeti geregi almayalim"a getirdi, ben de memnuniyet geregi degil hakkiniz olmadigi icin almayacaksiniz diyip kalkip gitmistim.

Eja+1 sikayet edeceginizi soyleyin ve ayrintili dokumu mutlaka isteyin.

Bu arada paranin hesaba gecmesi biraz gecikebilir, karta yetistiricem diye stres yapmayin, asgarisini en azindan odeyip paranin yatmasini bekleyin.
  • brkylmz  (07.07.22 23:06:40)
Acentenizle konuşup konuyu ona anlatın. Büyük ihtimalle o çözecektir veya çözümü biliyordur.

  • michael_knight  (07.07.22 23:33:55)
@eja Ayrıntılı dökümü zaten vermişlerdi. Bu SGK ödemesine ilişkin hizmet dökümü. Yani başka bir belge isteniyor, veya aynı belgede SGK'nın karşıladığı kısmın (6856 TL) detayını görmek istiyorlar.

@eja @brkylmz Poliçem Acıbadem'de geçmiyor. O nedenle ödemeyi benim yapmam gerekiyor, sonra sigortadan alıyorum.

@brkylmz Ben o konuda herhangi bir sorun yaşamadım. Başta bana söyledikleri fiyatı aldılar. Sadece SGK oda farkı eklendi (günlük 250 TL).
  • pantepember  (08.07.22 12:16:31 ~ 12:27:38)
Allianz online üzerinden ilettiğim talebe az önce cevap geldi:

"Talebinize istinaden xxx numaralı dosyanız incelenmiş olup SGK tarafından karşılanan hizmet tutarı bilgisi beklenmektedir. İletilmesi durumunda değerlendirmenin tamamlanacağını iletmek isteriz."
  • pantepember  (08.07.22 12:17:31)