[]

kira zam zamanı

8 senedir aynı evde oturuyorum. 8 senedir de tefe tüfe farkına göre zam yapıyorum. ev sahibim 5. senenin sonunda kira düzenlemesi ile ilgili bir şey söylememişti. şimdi kira düzenlemesi talep edebilir mi yoksa 10.senenin sonunu beklemesi gerekir mi?
 
5. senenin sonundan itibaren takip eden her yıl dönümünde kira tespit davası açabilir. 10. yıl evden tahliye ile ilgili, kira tespit davası için 5. yılın dolması yeterli.

Yalnız dava açarak kira tespiti isteyebiliyor. Kafasına göre bir kira isteyemiyor. Yani ya %25 yapacak şu anki geçici kanun kapsamında ya da kira tespit davası açacak. Bu arada davayı ne zaman açtığının bir önemi de olmuyor. Yıl içinde açsa da o döneme ait kira belirleniyor ve o dönemin başından olacak şekilde geriye dönük zamlı alıyor tespit edilen kiraya göre.
  • himmet dayi  (06.07.22 15:15:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.