2 elma aldim 2 kg elmam oldu

Migrosta elma adet yaziyordu 2 tane siparis verdim 2 kg geldi. Bu kadar elma ile ne yapilir?

Elmalı turta

  • dissendium  (05.07.22 03:37:06)
Elma buzdolabında epeyce sağlam durur.
Torbanın içine kağıt havlu yaymak, (tercihan elmaları ikiye ayırarak, birer kg gibi) üzerine koyup tekrar kağıt havlu örterek nem azaltılabilir. Kese kağıdı gibi kağıtlar daha iyi de...
Başka paket kağıdı vs.yi de küçük toplar halinde elmaların arasına atabilirsiniz.
Turta yapamayacaksanız günde 1 tane yiyin ya da küçük küçük doğrayıp biraz sekerli suda kaynatıp komposto yapın. Yazın soğuk tüketmesi güzel olur. 1-2 karanfil atarsanız aromalı olur.
  • pro9it9is9  (05.07.22 04:06:28)
Ben olsam her gün kabuklarını güzelce yıkayıp 3-4 tane elma yerdim. ;) 2kg elma çok değil ki.

  • stejerners  (05.07.22 07:37:00)
Takriben 10 elma gelmiştir, koy dolaba, hergün bir tane ye. İyi ki 5 tane diye 5kg sipariş etmemişsiniz.

  • Tutkun  (05.07.22 08:50:31)
benim senede total yediğim elma sayısı 3 falandır meyve sayısı da 10. komposto fikri baya iyi geldi.

  • floydian  (05.07.22 09:37:53)
elma asidi cilde çok iyi gelir. dilimleyip yüzüne sür. hepsini birden dilimleme, asidi kaçmasın. yüzüne sürdün, 15-20 sn sonra yeni dilim kes.

mezoterapi gibi.

tavuklu elmalı dolması var bir de. ilginç bir tat oluyor.
  • gabe h coud  (05.07.22 10:27:49 ~ 11:05:38)
Elmali turta yaparsaniz zaten rahat 5 tane falan elma gider. Turtanin fazlasini buzluga atip sonra mikroldalgada 15-20 sn cozdurup uzun sure tuketebilirsiniz.

Gun icinde az su iciyorsaniz surahi veya sisenize birkac elma dilimi atip suyu aromalandirabilirsiniz. (Benim calistigim yerde su bir surahide elma ve portakal dilimi ile, bir digerinde limon ve portakal dilimi ile servis ediliyor sadece.)

Cok tatli sever bir insan degilseniz, elmayi ortadan ikiye bolup cekirdegini cikarip ustune tarcin, zevkinize gore biraz seker, muskat vs gibi baska baharatlar serpip firina atabilirsiniz. Biraz pisip rengi matlastiginda cikarip yersiniz.

Musli falan yiyorsaniz ona eklersiniz.
Kalanini da normal yersiniz.
  • sopiro  (05.07.22 10:35:53)
elma sirkesi bu aralar baya moda oldu youtube da tonla yapılış videoları var, 2.5 lt kolo şişesine yapsan uzun süre yeter

  • eja  (05.07.22 15:06:59)