oyun oynama isteği ve vazgeçme

selamlar, geçen ay bir hevesle xbox series s aldım, eskiden çok oyun oynardım ama 1 aydır doğru düzgün oynamıyorum. kafa dağıtmak için elimin altında bulunsun düşüncesindeydim. yaş 32 ve oynadığım oyunlardan zevk almıyorum. size de böyle oluyor mu artık oyun oynama isteğinizin kalmadığını hissetmek gibi.

bi ara oluyordu evet. sonra doğru oyunları oynamadığımı fark ettim.

son zamanlarda oynayıp çok keyif aldığım oyunlar:
hades
persona 5
spider-man
resident evil 0, 1, 2, 3(eh işte sırf serinin devamı diye), 4
sekiro

ne oynuyorsun mesela sen?
  • floydian  (04.07.22 12:18:34)
fifa, bf ve horizon 5 oynuyorum bu aralar.

  • Weeze3r  (04.07.22 12:20:59)
Oluyor,oldu. Yasla ilgili , hayatin evresiyle ilgili. Ozellikle bir arkadas grubu beraber oynanmiyorsa oluyor. Kafam dolu oluyor ve oyuna musade edebildigim /thammul edebildigim sure azaldi, Ya cok rekabetci olmasi lazim multiplayer oynayalim, onda da sinir katsayisi artiyor hayatin stressi yeterken niye bir de oyundan stress alayim yada singleplayersa da ne cok karmasik olmali ne basit olmali. Ikisine de gelemiyorum. Su an misal Spider- Man oynuyorum, ama tahammul surem 30 dakika. Giriyorum birilerini dovuyorum, belki bir gorev yapiyorum. Tamam. Cunku hayat bekliyor arkada ve bu hep ayni seyi yapiyormus hissi vermeye basliyor. Misal fall guys vb. amacsiz oyunlara tahammulum daha fazla.

  • wallcan  (04.07.22 12:26:14)
Eğer daha önce konsol kullanmadıysanız, konsol kullanma kültürünüz yoksa (Evet öyle bir kültür var) kesinlikle zevk almazsınız.

Bilgisayar oyunları oynamış birisi olarak evde hem PS, hem XBOX hem de nintendo var, kesinlikle üçü de yatıyor kullanmıyorum acaba sorun oyunlarda mı diye üçüne de denedim sorun oyunlarda değil sorun konsolda ve kumandalarında, o kumandalara hakim olmak ve elin oturması çok önemli yoksa oyunlardan keyif alamıyorsun.
  • solo  (04.07.22 12:26:24 ~ 12:27:03)
Bende de var o his, yaş 30.

Ama yaşla ilgili bişey olduğunu sanmıyorum ya. Kafam işe takılıyo mesela oyuna odaklanamıyorum. Bi de oyun sektörü de çok kendini tekrarlıyor, indie'ler hariç çok hoşuma giden bişeye yıllardır rastlamadım.
  • plutongezegendegilmi  (04.07.22 12:27:53)
yani evet eskisi kadar tabii ki zevk alınmıyor ama o oyunlar da dandik bence ya.

hades içine girmesi baya kolay bir oyun ama baya keyifli. geçen sene 100 saat oynadım. tavsiye ederim.

ha bir de cuphead var, eğer zorlayıcı arcade tarzı oyunları seviyorsan güzel vakit geçirtir bence.
  • floydian  (04.07.22 12:37:00 ~ 12:43:36)
Yaz aylarında oyun oynamak sarmıyor bence. Eylül gibi tekrar deneyin.

  • mg3929  (04.07.22 12:47:41)
ben de 22-23 yaşına kadar acayip oyun oynardım ama sonra hiç içimden gelmedi maalesef. özellikle oyunların sürekli multiplayer'a dönmesi, sürekli bir rank yarışı ve sürekli bi para - add on vs talebi olduğu için soğudum oyun oynamaktan.

  • roket adam  (04.07.22 12:53:11)
Yaklaşık bir yıldır Xbox series s de sadece Battlefield 1 team deathmatch oynuyorum. Benzer kişiler ile sürekli bir rekabet halinde oyun oynarsanız sıkılmıyorsunuz

  • dreamsandcolours  (04.07.22 14:38:59)
gündüz oyun oynamak sarmaz. bir kere kesinlikle hava kararmış olacak.
hitman tavsiye ederim mesela. çok basit direkt hedefe yönelik ve çok zevkli bir oyun.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (04.07.22 14:59:53)
Bende yok. Her gun wow oynuyorum. Haftasonlari hic bitmesin istiyorum. Oynadiginiz oyunu degistirin. Sosyellesin arkadas edinirseniz oynamasi daha zevkli

  • nax  (04.07.22 15:31:43)
eksisozluk.com

Buyur buna dair en guzel tespit.

Hayatta baska ugraslar, dertler, zevkler cikiyor karsina lisedeki, unideki dertsiz basin ve bol zamanin yok artik 32 yasindayken.
  • baldur2  (04.07.22 15:52:33)
eksisozluk.com

Buyur buna dair en guzel tespit.

Hayatta baska ugraslar, dertler, zevkler cikiyor karsina lisedeki, unideki dertsiz basin ve bol zamanin yok artik 32 yasindayken.
  • baldur2  (04.07.22 15:53:04)