cv'ye iş tecrübesi olarak kendi iş yerimi yazmak mantıklı mı?

Merhabalar, son iş tecrübem 2019 sonu. araya 1 yıl askerlik girdi, askerden sonra kendi iş yerimi açtım ve piyasa şartlarından dolayı devam edemedim. şimdi arada 3 yıllık bir kayıp var, cvde kötü görünmesin diye bunları cv'de nasıl belirtebilirim?

yazmakta fayda var, sonuçta o dönemi işsiz evde geçirdim demen daha kötü.
bir de kendi işin de olsa sonuçta tecrübe, deneyim.

  • gazozailacatmauzmani  (03.07.22 17:03:24)
peki hangi kısma yazmalıyım bu 2 detayı? iş tecrübesi olarak mı?

  • six packsiz  (03.07.22 17:07:55)
Tabii ki is tecrubesi. Alternatifi nedir ki? Cok gordum kendi isini de tecrube olarak yazan

  • floydian  (03.07.22 19:05:37)
2 yillik kayip var ki kayip degil. kendi isini denemissin. neyi dusundugunu ben de anlamadim. egitiminden, sektorunden bagimsiz bir seyse dahi ticarete atildim dersin. cok da guzel bir sey bence.
ama ben olsam bu bana gore degilmis, kurumsal hayatin neferi olmayi daha dogru buluyorum minvalinde bir sey eklerdim mulakatlarda djdk
sonra bu isi ogrenip yine kendi isini kurmaya kacar diyebilirler
  • Kittie  (03.07.22 23:16:59)
sektörünle alakalıysa kesin yaz tabi. değilse de yazmak faydalı olabilir. benim cv'mde 7 yıllık kendi iş yeri tecrübem bulunuyor. bir sıkıntı yaşamadım. tecrübelerini belirttiğin yere yazacaksın. kronolojik olarak yeniden eskiye sıralıyorsun di mi?

  • bellbane  (03.07.22 23:19:00)
Kendi işini idare edebilmiş olmak, sorumluluğu almış olmak vs. iyi şeyler.
Mutlaka yaz.

  • burfak  (04.07.22 01:14:58)