Kesikli çizgiyi nasıl silerim? (Google Docs ve Word)

Word'de bir metin yazarken üç tane yıldız koyup enter'a bastım.

*** bunu yazıp alt satıra geçtim yani.

Otomatik olarak enlemesine bir çizgi çıktı. Word'de bu obje seçilemiyor. Sanki yok gibi. Ama orada öylece duruyor.

Belgeyi kaydedip Google Docs'a attım, hala aynı. Hiçbir şekilde silemiyorum.

Belge tez olduğu için yeni metin belgesi oluşturup taşıyamıyorum, doküman çok büyük.

Nasıl silebilirim?

backspace tuşu ile denediz mi? deneme yaptım, işe yaradı.

  • lazpalle  (30.06.22 11:52:39 ~ 11:53:03)
Evet 3 yıldızın öyle bir özelliği var. Ne işe yarıyor ben de bilmiyorum. Üç yıldıza basıp çizgi çıktıktan sonra Ctrl+z yaparsanız kayboluyor.

  • kaptan memo  (30.06.22 13:21:43)
Kontrol + z için sanırım çok geç çünkü üstüne çok fazla işlem yaptım :(

Gerçekten komik bir sorun, iki asırdır bilgisayar kullanan biri olarak dede gibi oldum. İngilizce kaynaklarda da bulamıyorum çözümü.

**

Word için çözümü buldum:
The "line of dots" is a border. Select (or place the insertion point in)
the paragraph *above* the line of dots, click Borders and Shading on the
Format menu, click the Borders tab, in the Setting box click None and then
click OK. The "line of dots" will disappear.

Ama Google Docs'a geçirdiğim için oradan kaldırmaya çalışıyorum. Bulduğumda eklerim.

Alttaki mesaj için;
Maalesef, olmuyor.
  • hadi ya la  (30.06.22 13:49:15 ~ 22:09:53)
O kadar kasmaya gerek yok. O çizginin olduğu satırın bir alt ve bir üst satırlarını seçecek şekilde bir seçim yapıp (eğer yoksa Enter ile o çizgiyi ortaya alıp) Delete ya da Backspace ile silersen zaten yok olur. Google Docs'ta da muhtemelen aynı şekilde silersin.

edit: sen yapamamışsın: streamable.com
  • himmet dayi  (30.06.22 14:05:10 ~ 02.07.22 00:13:04)