Avrupa tatili için 25 bin lira para biriktirdim ama ...

7 aydır maaşımdan para biriktiriyorum, schengen hazır. Tek yapmam gereken uçak bileti ve otel ayarlamak fakat bir türlü son kararı veremiyorum. Ülkenin durumu aklıma geldikçe bu para için 2 ay çalışıyorsun, 25 bin lirayı altına, dövize yatır, tatili unut diyorum içimden. Oysa sene başından beri yurt dışı tatilini arzuluyordum.

Şevk kırılma durumu yaşıyorum sanırım. Tavsiyeniz var mı, sizce ne yapmalıyım ?

Mutlaka gidin arzu ettiğiniz tatile. Hayat kısa, ekonominin gidişatı malum. Bir hayal kurmuşsunuz, bunun için emek harcamışsınız. Gitmezseniz ileride hayıflanacaksınızdır.

  • fotrsapka  (22.06.22 15:32:46)
Hissiyat olarak %100 katılıyorum.

Öte yandan da 10 sene sonra bakıcaksın hiçbir şey yapmamışsın, kenarda 3-5 lira para var, o kadar. O durumda olmak da kötü. Zaten biz artık emekli olunca da dünyayı gezemeyeceğiz.

O yüzden bence git. Seneye tatil yapmazsın ya da ucuz bişey kovalarsın, dengeyi öyle sağlarsın.
  • plutongezegendegilmi  (22.06.22 15:33:26)
Sene başından beri bunu arzuluyorsan kesinlikle git, gez. Tadını çıkar. 25 bin tl'yi biriktirsen de yapacağın daha ilginç bir şey yok senin için. Yapıştır gitsin bence. Bu arada 2 maaşı tatile gömmek de çok aşırı bir şey değil takma kafana yani.

  • roket adam  (22.06.22 15:39:38)
millet aylarca para biriktirip tatile gidiyor anormal degil. hatirlarsaniz kredi bile cikarmislardi tatil icin :) 3 sene taksit odeyen var tatil icin :) ayrica simdi yapmadigimiz her sey icin birkac sene sonra pisman olucaz gibi geliyor bana cunku ekonominin durumu belli. o 25 binle eger cok daha farkli bir sey yapmayacaksaniz gidip gonlunuzce tatil yapin derim ben.

  • in vino veritas  (22.06.22 15:46:28)
25 bin çok bir para değil, ama boşa harcıyorum hissi oluşmuşsa biraz ertele bence. Kriz dönemindeyi,, acil bişey lazım olabilir.

  • etna  (22.06.22 15:47:12)
İngilizlere 1 hafta uçak gidiş-dönüş, tam pansiyon 5 yıldızlı otel, transfer,vs tüm masraflar dahil Türkiye tatili 239 pound..

eksisozluk.com

Haklısın maddi olarak hiç adil değil ama tatil bir lüks değil ihtiyaçtır git tabi. Dönünce birikimini ve yatırımını daha farklı yapıp bir sonraki tatilini daha uyguna halledebilirsin.
  • iwasbornonamountainside  (22.06.22 15:48:10)
20 seneden uzun süredir calisiyorum. 1 tl birikimim yok. birisi bir gün ölmeyecegimi garanti ederse birikim yaparim.

soruya cevap: tatile git, iyi gelir.
  • helenart  (22.06.22 16:35:52)
bugün yapmadığınız her şey için seneye pişman olacaksınız. tıpkı geçen sene almadığımız/ yapmadığımız şeyler için bu sene pişman olduğumuz gibi. o yüzden mutlaka gidin.

  • duster  (22.06.22 16:39:47)
montenegroya git. hem çok daha az harcarsın hem de güzel bir yer önyargın varsa biraz araştır, videoları izle. bizim türkler burun kıvırıyor buraya, hor görüyor ama bence italyanın bir çok yerinden güzel mesela.

  • carisch  (22.06.22 16:43:18)
git ama gittiğinde param gidiyor diye stres yapma. keyfini çıkaracaksan git.

  • gabe h coud  (22.06.22 16:48:26)
gabe+1
Son dakikaya birakmayin su rezervasyon islerini yazik gunah, israf.

  • neverletyougodown  (22.06.22 18:13:18)
Ufak bir sandvic yesen su icsen odedigin parayi otamatik tlye cevireceksin psikolojin bozulacak. Avrupa suanda kisitli butcesi olanlar icin iyi bir destinasyon degil. Urdun, misir olabilir. Sizin yerinizde olsam turkiyede daha once gormedigim bir yere gider kafami dagitirim. Asil tatili secimler sonrasina birakirdim. Tayyip sonrasi euro dusecek. Bir turizmci tavsiyesi.

  • hepbiarayisicinde  (22.06.22 19:02:07)
git

  • ala09  (22.06.22 20:02:30)
Hayata bi kere geliyoruz
Git ve gençken tadını çıkar

  • photo85  (22.06.22 22:35:50)
hiç acımayın gidin. bu parayı tekrar biriktirirsiniz tekrar kazanırsınız ama bu sefer gitmek bu kadar kolay olmayabilir.

  • roy keane ve giggs reyiz  (25.06.22 22:43:01)
Ben de sizinle aynı şekilde düşünüyordum ama kendimi zorlayıp geçen hafta gittim ve iyi ki gitmişim diyorum. Ancak oradayken fiyatları TL'ye çevirerek hayatı kendinize zindan etmeyin.

  • peki madem  (25.06.22 22:59:07)
su adna yuksek sezonda gitmeyin, bileti oteli simdiden alin, guzel guzel sonbahar kis tatili yapin, yazin turkiyede bir hauvza falan gidin mhaftasonu kacamagi yapin, win win olsun. dinlemis beyin cok daha iyi kararlar alabiliyor hayatta, dolayisi ile bir yatirim olarak da dusunebilirsiniz.

  • mavicorap  (25.06.22 23:17:00)