Hesap adı olmadan nasıl para gönderilir?

Merhabalar
Delirmek üzereyim ahali. Annemin apartman aidatını yatırmaya çalışıyorum. İşim uyumsuzluğundan sürekli geri dönüyor. Yöneticinin birkaç kere gönderdiği ismin aynısını yazıyorum, zaten aynı işim daha önce gönderdiğim aidatın dekontunda da var. Şubeyi aradım çok gizli bilgiymiş, diyorum noktalama hatası falan var lütfen düzeltin, söylemiyorlar. Habire para geri geliyor.
Edit: halloldu, başka bankanın ipuçlarına çok güvenmeyin.

Banka üzerinden benim bildiğim mümkün değil ama cep telefonuna falan para gönderiliyor orada gerek yok diye biliyorum.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (15.06.22 17:44:15)
Göndermek istediğiniz iban numarasının ait olduğu bankada hesabı olan bir arkadaşınıza verin ibanı.mobil şubeden Havale yapmaya çalışsın. O sırada muhtemelen yarım olarak ünvan gözükecek. Oradan çıkarım yapmaya çalışın.

  • ykyt  (15.06.22 17:45:45 ~ 17:46:36)
ufak bir ihtimal ismi kopyala yapıştır şeklinde mi giriyorsunuz?

yönetici qr kod gönderme işinden anlıyorsa bir de öyle deneyin.
  • lazpalle  (15.06.22 17:45:55)
Arkadaşlar insan ismi değil apartman ismi ve yönetim diyor, onlarca kombinasyon denedim bir şey gözden kaçırmış olmayayım diye, ziraat bankasının ipucu işe yaramıyor. Garanti hesabı var mı yardımcı olabilecek?

  • not dark yet  (15.06.22 19:03:47)
paparadan onaylı hesap varsa , ziraat bankasına direkt ıban' a gönderebiliyorsun. isim falan hiç bir şey sormuyor. .

  • janavarorion  (15.06.22 20:03:20)
şu teknoloji çağında bunu çözemiyor olmaları enteresan. yani yazılımdan anlamayan döt kafama göre bu bana basit bir algoritmayla çözülebilir gibi geliyor.

ben de yöneticiyim ve aynı şikayeti bizim maliklerden de aldım.

gelen ipucu: 50** yı** iş*** yö**

olabilecek alternatifler:

50. yıl işhanı yönetimi
50.yıl işhanı yönetimi (noktadan sonra boşluk yok)
50 yıl işhanı yönetimi (nokta yok)
50. yıl iş hanı yönetimi
50. yıl işhanı yöneticiliği
50. yıl işhanı yönetimi

ve bilumum kombinasyonları. hesabı ilk açan avel hangisini uygun gördüyse tutturmaya çalışıyorsunuz. bunların herhangi birini yazınca doğru sonuca ulaşılabilmesi gerekli şu devirde.
  • kibritsuyu  (15.06.22 22:42:31 ~ 22:45:00)
Daha geçen en isim girmeden enpara ismi kendi doldurdu. Enparadan denediniz mi

  • baal  (16.06.22 09:19:25)
Enpara hiç kullanmadım. Yalnız duyuru bu konuda yardımcı olur diye düşünüyorum çok karşılaşılan bir sorun. Buradaki bir arkadaş yardımcı oldu garanti üstünden ipuçlarına baktığımızda bir de apartman yöneticisinin isminin eklendiğini gördüm hesaba. Ziraat ipuçlarında da gözükmüyordu. benim eski dekontlarda bana gönder dedikleri hesap adında da yok. Her neyse gönderdim bu sefer yazarken görmeden yazdığım için, satırda kaybolmuştu, adamın adında bir harfe iki kere basmışım. Onu farkettim. Yalnız para da gitmiş görünüyordu. Bekledim geri dönsün diye falan neyse dönmeyince bankayı aradım. Bankadakiler inisiyatif kullanmışlardır paranız yatmış şeklinde cevap geldi. Böyle yani. Ama bezdim ve
Çok sıkıldım. Bu kadar zor olmamalı.

  • not dark yet  (16.06.22 17:55:57 ~ 17:58:50)