Yüz temizleme jeli ve cilt bakımı?

Biz erkeklerin biraz cahil olduğu mevzular. Öncelikle sorum; gün içerisinde sağlıklı bir cilt için yüzü yıkamak şart mı? Ben hep kimyasal herhangi bir şeyi sürmenin daha zararlı olduğu önyargısı ile hiç kullanmadım.

Diğer husus; yağlı bir cildim var ve bıyık, sakal ve kaş çevremde ara ara hafif pullanmalar oluyor (Seboreik dermatit). Yüzümü sadece su ile yıkıyorum tabi bu arındırmıyor ciltteki kiri ve yağı. Bioderma Sebium ve sensibio / La Roche Posay Effaclar / Cerave gibi ürünler araştırdım.

Hangisini tavsiye edersiniz?

Not: Egzama için Bepanthol Sensiderm krem kullanıyorum.

Abi bu "kimyasal" korkusu çok anlamsız yav, kimyasallar neredeyse dna'mıza işledi bunlardan kaçmanın bir anlamı yok. Yazın mesela güneş kremi kullanmaz mısın? Güneşin verdiği zararın yanında güneş kremi cennetten çıkma bir ürün gibi geliyor bana. Ha ama minimumda tutmak istiyorsan Cilt tipine uygun CeraVe'in bi temizleme jelini bi de nemlendiricisini al sabah uyanınca akşam yatarken bunlarla temizle nemlendir geç. Abi dışarıda 10 dakika dolaşsan yüzüne yapışan egzoz dumanı daha çok kimyasal, öyle düşün.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (15.06.22 16:54:16 ~ 16:58:17)
ben bir kadın olarak asla kimyasal kullanmıyorum. buna nemlendirici de dahil. eğer tatile gitmişsem bir tek güneş kremi kullanıyorum onun dışında günlük hayatta güneş kremi de kullanmam.

  • sta  (15.06.22 18:48:27)
Kaleci +1. Yedigimiz ictigimiz her seyde 100 kat daha fazla kimyasal var mesele oysa.

Onun disinda genel cilt bakimi sudur:

1. Gun icinde olabildigince duzenli olarak gunes kremi kullanmak
2. Aksam yuzunu gunes kreminden temizlemek.

diger her sey opsiyonel.

"cildim yagli, o yuzde kurutucu urun kullanmaliyim" yanlis bir mantik. kurutan, yagdan arindirma hissi veren, kopuren falan urunlerle yikayinca cildin kisa bir sure icin kuru hisseder ama sonrasinda daha fazla yag ureterek cevap verir. dolayisiyla burada yapilmasi gereken sey aksine nemli tutmak. Cerave'nin nemlendiren temizleyici urunu ideal bence, sadece kuru ciltler icin degil tum ciltler icin

www.cerave.com.tr
  • hot potato  (15.06.22 18:59:06 ~ 18:59:33)
@hot potato;

ayrica nemlendiriciye gerek yok di mi bunu alirsam?
  • vogojin  (15.06.22 19:33:27)
erkek bakımı da oldukça önemlidir. aksine düşünen arkadaşlara katiyen katılmıyorum. bahsettiğiniz markaları bilmiyorum. size kiehls markasını tavsiye ediyorum. biraz pahalı ama ürünleri kaliteli ve vaat ettikleri sonuçları verme konusunda iyiler.

  • Leonardo~Da~Vinci  (15.06.22 22:16:59)
Aldığımız oksijen, içtiğimiz su da kimyasal. Zehiri zehir yapan dozdur. Bu yüzden içeriği iyi olan (doğal değil) ürünlerle devam. Ben yıllar önce doğalcıydım yüzüm mahvolana kadar. Cilt doktoruna gittikten sonra bilinçlendim size de öneririm kafanızdaki her şeyi sorun bilimsel olarak cevaplasın ve yüzünüze uygun bir şey versin.

Benim sevgilimde de seboreik dermatit var doktor bioderma sensibionun krem ve yüz yıkama jelini verdi çok iyi geliyor. Ama yüzünüze en uygununu doktor bilir belki farklı bir şey iyi gelecektir.
  • jazzabel  (16.06.22 00:31:00)
bunlarin hepsi iyi ama hangisnin sana uygun oldugunu kullandikca buluyorsun benim favorim cerave, bioderma en sevmedigim laroche. avene de ortada bir yerde.
yüz temizleyici, ordinary salisilik asit, nemlendirici (günes koruyuculu var cerave'nin ) bana yetiyor.

  • Ley  (16.06.22 00:33:20)