konser performansı-piyano

Bir senedir piyano öğrenme gayreti içindeyim. Son 9 aydırda kursa gidiyorum. Gayet güzel gidiyor yavaş ilerlesem de. Şimdi hoca bu pazar kurstaki öğrencilerin performans göstereceği bir konser olacağını söyledi. Bana da sordu orda performans göstermek ister misin diye. Ben de o kadar kısa zamanda hazırlanamam dedim bir parça için. Önceden ona yaptığım bir besteyi çalmıştım, beğendiğini söylemişti. O zaman besteni çalabilirsin konserde diye ekledi. Ama şu an biraz çekiniyorum. Yaptığım beste yaptığım iki besteden bir tanesi sadece ve son bir ay içinde yaptım ama solfej açısından oldukça basit bir parça. Her ne kadar benim için hissettirdikleri çok güzel olsa da (ve tabii başkalarını dinletmeyi isterim) konserde performans gösterecek kadar uygun bir parça mı emin olamadım

Bi de konserde diğer performans gösterecek diğer öğrencilere de haksızlık olucakmış gibi geliyor kendi bestemi çalarsam, biraz kolaya kaçmak gibi olucak. Yarına kadar karar vermem gerekiyor. Sizce ne yapayım?

Ben olsam çalardım. Herkes zaten öğrenci değil mi? Ne kaybederim ki? Tecrübe olur.

  • marla is in my head  (13.06.22 20:26:10)
kendinizi daha da geliştirmek istiyorsanız içinde olmanızın çok yararlı olacağı bir konser.
cesaret ve sizin yüzünüzden başkalarının sahne alamayacak olması ayrı meseleler ama kendinizi geliştirmeniz için kesinlikle iyi bir adım olacağına eminim.

  • patronaj1  (13.06.22 20:27:13)
@patronaj1 aslında benden dolayı birinin sahne alamaması gibi bir durum yok yeterince boş yer var muhtemelen. zaten çalacağım parça kısa olucak.

  • clones  (13.06.22 20:35:00)
Ay deli misiniz tabiiki katılın. İki kere düşünmeniz hata, bunları düşünmek zaten hocanızın görevi ki o da uygun bulmuş zaten. İyi eğlenceler:)

  • rewlack  (13.06.22 20:58:19)
öğrenci konserinin olayı bu zaten. çıkmamak ahmaklık olur öyle söyleyeyim.

  • hadsafhada  (13.06.22 21:41:25)
Calip buraya da atsaydiniz da bi dinleyeydik :)

Gaz verirdik iyice.
  • brkylmz  (13.06.22 22:22:48)
atarım da kayıt şartları pek iyi değil bu yüzden kaydetmedim henüz : )

  • clones  (13.06.22 22:40:32)
buraya kaydi gelsin+1
katil tabii ki hatta surenin kisitli olmasi daha avantajli daha az stresli gün sayisi:) parca zaten senin parcan, sen zaten sensin bu kadarlik egitimle. 10 gun sonra dese en fazla ne degisecek ki. haftaici asiri baska yogunlugun özel durumlarin vs yoksa pazar gecesi burda bi seyleri editle. sevgiler

  • ala09  (14.06.22 00:15:58)
kaydını atmak isterim fakat iyi bir kayıt imkanım yok maalesef

  • clones  (15.06.22 16:39:43)