Apple Tv hakkında soru

Uyudun mu?

İyi geceler. Uyumayanlar vardır umarım.
Bende smart olmayan bir tv var. Laptop+HDMI+telefon interneti üçlüsüyle TV izliyorum(maç/dizi vs)
iPhone marka telefonum var.
Sorum şu;
Telefonumun ekranını apple tv ile televizyona aktarabilir miyim? Yani YT/Netflix açıp kutuya bağlandığımda TV den bu görüntüyü alabilir miyim?
Aklımı karıştıranlar oldu. Yok tv için net lazım yok kutu için net lazım yok onun için bu lazım…
Malzemeler;
iPhone, Smart olmayan TV, HDMI kablosu, Telefonun interneti (evde wifi yok)

yok uyumadım.

sırf iPhone var diye apple tv'ye bağımlı değilsin.
mi box alırsan kafan rahat eder.
telefonundan internetini verirsin, aslanlar gibi her şeyi izlersin. smart olmayan telefonun nasıl smart olur, şaşarsın.
  • leper messiah  (06.06.22 02:36:47)
Teşekkür ederim.
Onu da öneren oldu ama bağlantı kesilmesi baştan açma kapama vs işleri çok oluyormuş. Bunlarla uğraşmak istemiyorum açıkçası. Fiyat farkı da pek yok.

Ben ne zaman bu soruyu sorsam kafam karışıyor ahahah

Şimdi benim dediğim oluyor mu yani?
  • cahs  (06.06.22 04:02:18)
apple tv ile evde wi-fi olmadan iphone’un ekranını tvye yansıtabilirsiniz. apple tv’nin ağa/nete bağlı olmasına gerek yok.

  • orient blue  (06.06.22 08:58:08)
Belki okuyan olursa diye tecrübemi paylaşayım,
Youtube için kutuyu da internete bağlamak gerekiyor. Sadece ekran paylaşımında youtube videosu yüklenmiyor. Tarayıcıdaki videolarda internete bağlamak gerekmiyor. YT u tarayıcıdan denemedim, uygulamayı telefondan silesim yok.

YT için ayrıca nete gerek yok, telefonun internetine bağlayabiliyorsunuz.
  • cahs  (19.06.22 00:13:05)
Apple TV kullanıcısı ve apple ekosistemine aşina biri olarak söyleyebilirim ki pek verimli olmaz. Malum apple cihazlar Hotspot paylaşımında eğer veri aktarımı azsa paylaşımı kesme eğiliminde ve Apple TV kesinlikle bu tarz kullanım için tasarlanmamış. Bence mevcut düzeninizden devam etmeniz daha verimli olur.

  • denizgonen  (19.06.22 00:17:19)