ishal kesici ilaç

ishal için test verdim bakteriyel bir sorun yokmuş ama teşhis koyamadı, öyle olunca da zaten umursamadı. yardımcı ürün probiyotik verdi (spastik barsak sendromuna benziyor). ishal sanırım yemek kaynaklı ama her zaman yediğim ve zehirlenme yapmadığından emin olduğum şeyler. mevsimsel de olabilir bilmiyorum. çünkü genellikle yemek yedikten hemen sonra barsaklarım coşuyor. bu ishali kesmek için mucize gibi bir şurup veya ilaç var mıdır?

reflor

  • clerk chisel  (05.06.22 22:39:44)
- reflor probiyotik
- muz
- haşlanmış patates
  • orpheus  (05.06.22 22:40:38)
@everone
doktor zaten reflor verdi hiçbir faydası olmadı.

  • Unde bach canim  (05.06.22 22:49:44)
Kesici ilaçlar var ancak büyük bir sıkıntı olmadıkça kullanılmamalıdır bu ilaçlar. Kabızlık problemi yaşanması garanti çünkü

  • dreamsandcolours  (05.06.22 23:05:47)
Klasik olarak bir tatlı kaşığı kahveye biraz limon sıkıp bu iğrenç şeyi yutmak.
Bir de Ercefuryl kapsül var. Bağırsak antiseptiği diye geçmekle birlikte, ishali kesmede mükemmel.
Doktorlar reçete etmiyor, sanırım inanmıyorlar. Ancak Reflor'un işe yaradığını ben hiç görmedim.
  • pro9it9is9  (05.06.22 23:08:44)
@dreamsandcolours
ömrümde kabız olduğumu hiç hatırlamıyorum. ishal olmaktan iyidir zannımca, ve kesince geçiyorsa zaten ishale döner o

@pro9 kahve denedim. etki etmedi. yiyecekler ishali durdurmuyor bende maalesef
  • Unde bach canim  (05.06.22 23:32:00 ~ 23:37:00)
Huzursuz Barsak sendromum vardı. Tahliller, doktorlar yıllarca uğraştım çözülmedi. Abur cuburu kestim, hiç ishal olmuyor. Aburcuburlardaki bir madde beni dağıtıyormuş meğerse. Dene bence.

  • rastinon  (05.06.22 23:48:44)
yurtdisinda pepto bismol diye bir ilac var, simdi baktim turkiye'de karsiligi "bizmopen" imis.

Isali sak diye keser, ama ucunu kacirirsan feci kabiz yapar. Yurtdisindaki versiyonu recete gerektirmiyor.
  • cooperr  (06.06.22 00:27:36)
Hangi bölümde test yaptırdınız acaba?

  • apocalipy  (06.06.22 01:10:59)
@rastinon
Sporcu olduğum için abur cubur yemiyorum, içmiyorum. Yediğim bir şeyden de olabilir fakat pirinç tavuk et mercimek yumurta gibi temel şeyler yiyorum. Rafine şeker tüketmiyorum. Onları da kesemem maalesef.

@appcalipty dahiliyede. Gastroya mı gitmeliyim? Bazı kişiler öyle demişti ama
  • Unde bach canim  (06.06.22 10:42:06)
Entrogermina
İlac degil prebiyotik takviye hemen ise yariyor

  • red g  (06.06.22 11:12:15)
ilacın geldi: bi su bardağı kolaya yarım limon sık içine bir asprin at, asprin tümüyle köpürüp parçalansın ve tek yudumda kafaya dik, 10 dk.
olay bitmiştir.

  • babafingo  (06.06.22 17:04:28)