kedi için hazneli mama ve su kabı

selamlar sevgili duyurucular. bu sene sevgili ailelerimiz sağolsun kudurmuş gibi evlenen evlenene, çoğu da şehir dışında. 4 düğün + 1 tatil olunca ortalama 8-10 günlüğüne evden uzak kalacağız.

annemler yakında oturuyorlar ama benim ev 5. kat ve asansörsüz. annem babam yaşlı insanlar, her gün gelip yoklayamıyorlar kediyi.

şu hazneli kaplardan alayım mama ve su için hem normal kaplarını doldurayım, hem de onlarda yedek dursun en azından annem ya da babam 2-3 günde bir gelip baksınlar, bizim yüzümüzden yorulmasınlar istiyorum.

internette yorumlarına baktım, genelde memnun kalmamışlar. şöyle bir tutup sallamayınca mama kendi dökülmüyor, su haznesi sıkmadan kaba dolmuyor gibi yorumlar var.

otomatik olanlarından düşünmüyorum çünkü çok pahalılar. biz normalde pek evden uzaklaşan insanlar değiliz, tatile de kediyle gidiyoruz ama bu sene gideceğimiz yerler kediye uygun değil diye götüremiyoruz. o yüzden idarelik, uygun fiyatlı bir şey arıyorum. 2 tane alacağım mama ve su için ayrı ayrı. çünkü yan yana hazneli olanlarda suyun içine mama düşüp suyu kirletiyormuş.

kullandığınız ve memnun kaldığınız ürünlerin linklerini atarsanız çok sevinirim. cevap verenlere şimdiden teşekkürler, sevgiler...

Biz kedilere normal kâselerle su ve mama bıraktığımızda da arkadaşlar 2-3 günde bir gelip bakıyor, ailenizin her gün gitmesine gerek yok ki?

Suyu farklı 3-4 yere bol bol koyun, mamayı da iki kapta bol doldurursanız rahat idare eder 2-3 gün. Hava sıcak, Aralık bırakabileceğiniz bir vasistas pencere de varsa yeter.
  • kobuzchu kiz  (03.06.22 11:41:56)
KobuzchuKız+1 ... Fakat vasisdas pencereyi açık bırakmayın. Son iki yılda 3 kedinin ölümüne şahit oldum. Çok fena malesef. Sıcakta evin içinde sorun yaşamazlar. Endişeniz varsa banyo kapısını açık bırakın, yeterli serinlik sağlanır.

Bir de, su ve mama kabı olarak büyük boy tencereleri kullanabilirsiniz, ağır olduğu için devrilmez.
  • alfired  (03.06.22 12:18:15)