uzaktan tanıdığım biri terapistime gitmek istiyor

uzaktan tanıdığım bu kişi nemrut mu nemrut, uyuzun biri. londrada yaşıyor, her zaman oradaki şartların buradan çok daha iyi olduğunu anlatır övünür dururdu.. ama böyle bir övünmek yok.. tam bir ingiliz kibir'inin vücut bulmuş hali.. biz de güler geçerdik, dalga geçme boyutuna varırdı bazen.. profil bu.. ekonomik durum kötüleşince (orada da durumlar hiç iyi değil) depresyon ve kaygı bozukluğu başlamış..

çok önceden gittiğim terapistten bahsetmiştim 1 keresinde. şimdi benden terapistimin telefon numarasını istiyor. online katılıcakmış.. neden oradan bir terapist bulmuyorsun dediğimde, kazandığı paraya göre, tr'deki terapist ona daha ucuz geliyormuş.. ulan her şeyi kötüle, çamur at.. ama şifa bulmaya gelince buradan faydalan... iğrenç değil mi...

terapistimin telefon numarasını falan vermek istemiyorum, gitsin başka terapist bulsun.. benim sürecimi de etkilemesini falan istemiyorum.

ne diyerek reddedebilirm bu talebini..

geçenlerde bi arkadaşım için sormuştum yeni danışan almıyormuş diyebilirsin bence.

  • dedim ben sana  (01.06.22 16:38:23)
bazı terapistler zaten aynı aileden veya çok yakın arkadaş danışan kabul etmiyor.

anlattığınız kadarıyla sizin sürecinizi etkileyecek bir şey değil bu.
yani aranızda bir bağ yok, terapistinizin başka danışanlarıyla olan ilişkisi sizi ilgilendirmez.
ama çok mahrem bir şey olduğu için kendinize saklamak istemeniz anlaşılabilir.

bu yüzden açıkça söylemeniz en doğrusu ve mantıklısı.
zaten başka türlü bir reddetme mazereti bulmanız zor.

ortamı yumuşatmak isterseniz terapistinize arkadaşınız için tavsiye edebileceği başka bir meslektaşını sorun, onun tavsiyesini iletin.
böylece "ben benimkinin bilgilerini vermem, sen de ne halt edersen et" gibi bir tavırla reddetmiş olmazsınız.
  • blatta hiberna  (01.06.22 16:42:19)
sizin sürecinizi niye etkilesin anlamadım ama tabii vermek istemeyebilirsiniz.

valla yeni danışan almıyormuş derseniz bile, adını öğrenmek istemeyecek mi, sen adını ver ben konuşurum demeyecek mi ?

başka isim söylemekten başka çareniz yok gibi duruyor.

ilk istediğinizde ne dediniz ? geçiştirdiniz mi ?
  • ceketimi alip cikcam  (01.06.22 16:43:22)
bence numarayi ver ve bu tepkini de terapistine anlat, cunku asiri bir tepki. hava atarak tatmin olmus belasini bulmus biri sonucta. parasi da yok, turkiye'de terapist ariyor ne olmus ki?

seninle ayni terapiste gitmesi de senin herhangi bir surecini etkilemez.
  • robokot  (01.06.22 16:44:31)
türkiyede zibilyon tane terapist var, rahatlıkla başkasını bulabilecekken... neden benden istiyor?

  • love and trust  (01.06.22 16:46:45 ~ 16:47:31)
Danışmanınin ismini bilmiyorsa başkasınnin ismini ver salla gitsin

  • coner  (01.06.22 16:48:07)
çünkü terapistinizden bahsetmişsiniz ve muhtemelen memnuniyetinizi belirtmişsiniz.
o yüzden istiyor.

bu tip konularda tanıdık çevreden memnuniyet oranına göre birine danışmak normal bir davranış.
  • blatta hiberna  (01.06.22 16:55:47)
başka bir terapist numarası ver +1

  • naksidil  (01.06.22 17:41:52)