İstanbulda nerede dolar bozdurmaliyim arkadașlar

Bir kac yer soyler misiniz lutfen.

Mesela Yol ustunde doviz burolari goruyorum bir suru var uygulamada bilmiyorum nasil kiyaslayacagimı.
Bankalar icin dusukten bozuyor diyorlar.

Yardimci oluraaniz sevinirim.

Not : arama butonu yok bakamadim ayni konu var mi diye

mebla buyukse doviz burolarindan fiyat alip pazarlik yapacaksiniz.

5000 usd ye kadar kimse pazarlik yapmaz ama
  • cairo  (31.05.22 10:18:41)
Bankalar doviz bürosuna göre daha yüksek bozarlar

kur.doviz.com

doviz.com uzerinden bakıyorum ben genelde
  • Northern Mariner  (31.05.22 10:19:01)
Serbest piyasa fiyatlarına bakın, sonra banka fiyatlarına bakın, sonra mobil bankacılıktan girip bankanızın alış fiyatına bakın.

Bazen şöyle yapmak avantajlı olabiliyor;

Doları bankanıza gidip dolar olarak hesaba yatırın, sonra mobil bankacılıktan girip doları bozup TL çevirin.

Tabi bu dediğim mobil bankacılıktaki alış kuru serbest piyasadan yüksekse olur.
  • John Bloor  (31.05.22 10:25:03)
banka ile piyasa karşılaştırmasını, bankaların mobil app'lerinden bakarak yapın. şubeden her zaman düşük bozarlar.

  • ykyt  (31.05.22 10:48:43)
Bi kere kuyumcuları unutun, hepsi ölü fiyatından alıyor. avm içi döviz büroları da aynı şekilde. Bankalar da genelde düşükten alıyor ama mesela Kadıköy rıhtımdaki Türkiye Finans bi ara gayet iyi fiyattan alıyordu. Ama genel olarak bankalara yanaşmam.

Bu işin sırrı yan yana bulunan, yani fiyat rekabetinin olduğu yerlerde bozdurmak. Mesela Kadıköy altıyoldan rıhtıma inerkenki sırada çok iyi fiyatlar oluyor döviz bürosu bolluğundan. Pazarlık konusuna da katılıyorum. Düzenli bozduruyorsanız bankodaki elemanı da kafalarsanız daha iyi fiyatlardan bozdurabilirsiniz.
  • msb  (31.05.22 10:52:14)
twitter'da kapalicarsi'daki bir yer onerilmisti, favorilerime atmistim. paylasayim.

twitter.com
  • juninho77  (31.05.22 10:54:31)
kapalicarsidan aliyorum ben, oncesinde caddedeki bir kac yerden fiyat kontrolu yapiyorum. Sonra rasgele kapalicarsiya bir kac dukkan girip, fiyat aliyorum, caddedeki fiyati veriyon ne anlami kaldi falan diye iyi fiyat vermeyenden cikiyorum, ufak pazarlik falan edip bozduruyorum iste. Cok bir sey farketmiyor ama biraz daha uygun oluyor iste buyuk meblalar bozdurunca farkediyor biraz.

  • speedy  (31.05.22 12:21:57)
Kapalicarsi. Bankalar yanina yaklasamaz.

  • brkylmz  (31.05.22 12:36:19)
Mecidiyeköy'de aralarında yürüyüşle 2 dakika mesafe olan iki döviz büfesi var.
Geçerken hep gözüm takılıyor. Birinde dolarda makas 20 kuruş civarında diğerinde 90 kuruş civarında oluyor genelde.
Herhalde büfeden büfeye de ciddi farklar olabiliyor.
  • michael_knight  (31.05.22 13:32:59)