bira önerisi

Efes malt müdavimi olarak son dönemde tadının ciddi anlamda bozduğunu hissediyorum. alternatif olarak efes lacivert kutuya geçtim ama onun tadı da su gibi geldi.

Tuborg içenlerden de genelde şikayet geliyor.

Ne içmeli, ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

biri diğerinin laciverdi fakat carlsberg diyorum.

  • orient blue  (27.05.22 16:53:24)
Heineken bence her yerde bulabilecegin fiyatina gore en iyi lezzeti alabilecegin bira. Biraz pahali ama deger bence.

  • floydian  (27.05.22 16:59:44)
heineken bu işin kralı ancak pahalı bomonti filtresiz veya efes tombul.

  • mikahakkinen  (27.05.22 17:01:26)
En iyi fiyat performans Bomonti bence.

  • fazılkeskin  (28.05.22 02:48:11)
Daha pahalı ama hiç hayal kırıklığına uğratmadı; Weihenstephaner

  • hakmut  (28.05.22 09:54:02)
Efes Malt, adi üzerinde malt notası yogun olan bir bira. Maltin getirdigi hafif tatlilik (seker manasinda degil!) var. Dümdüz Heineken ile karsilastiralacak bir yani yok. Yogunlugu daha yuksek oldugu icin, filtrelenmis mainstream biralar size su gibi gelecek o karsilastirmada. O nedenle ayni sekilde yapilan biralara bakabilirsiniz, Tuborg Malt gibi. GaraGuzu Amber Ale de bir alternatif olabilir. Bu tip bira yapan marka cok yok zaten Türkiye´de.

Yukarida ise kafalar cok karisik. Cünkü bahsedilen biralarin birbirleri ile alakalari yok. Subjektif bir yorum degil bu. Filtrelendirilmemis pilsener ile dünyanin en hafif en "generic" filtreli pilseneri, bi´de üzerine filtresiz beyaz bira...
  • buf-e kür  (28.05.22 14:20:57 ~ 14:21:47)
Bir ara efes özel seriye sarmıştım ama bu aralar bud'çıyım. İçimi güzel yormuyor.

  • robin one persie  (29.05.22 14:48:28)