Köpeğine eğitim aldıran oldu mu?

Köpeğime eğitim aldırmak istiyorum.
Çiftlikte değil de bizim evimizde-sokağımızda eğitim veren eğitmenler bize daha uygun gibi geliyor bana.

Yaklaşık 3 yaşında, 25 kilo bir köpek.
Hem yürürken tasmayı çok çekmemesini hem de onu daha iyi anlayıp onu daha mutlu edebilmeyi amaçlıyorum eğitimin yardımıyla.
Çiftlikte veya kendi yerinizde daha önce eğitim aldırdınız mı?
İstanbul, Şişli'deyim ben ama Dünya'nın her yerinden tecrübelerinizi duymak isterim.

Ben, fransa.
Benimki tabi sizinki kadar kolay değil, sahiplendikten sonra reaktif çıktı. Her şeye havlardı vs. Neyse davranış egitmeni/veterineri/anksiyete ilaçları derken artık çok ciddi ilerledik.

Ama egitim düz egitimse onu da aldik/yaptık. Eğitim aslında köpeğe değil size oluyor. Kişiler size köpeğinize nasıl egitim vermeniz gerektiğini öğretiyor.

Benim köpeğim reaktifligi bir kenara koyarsak bir çok komutu yapar (topun arkasından koşarken durmak, geri gelmek ya da başka köpekle oynarken çağırmak), onun dışında masaya asla yanaşmaz, odalardan çıkmayı ya da oyun oynarken komut ile durmayı falan bilir. Agzina ödül koyarım, komut verene kadar temez. önüne su/yemek koyarim, komut verene kadar yemez vs vs.

Reddit bu konuda yardımcı, onun dışında güzel kitaplar ve YouTube kanalları var.
Ama en iyi eğitim egitmen ile olur. Tahminen 12-14 sene berabersiniz, aldırın. Eğer sorun yoksa pozitif bir egitmen bulmanız iyi olur ama uyarma gibi şeyleri gerektiği kadar kullanan eğitmen de olur.
Icinizin iyi hissetmediği egitmen ile devam etmeyin, tecrübe ile konuşuyorum.

Köpek vücut dili için vs YouTube var isterseniz yollarım. Onun dışında diğer kanallar için de.

Tasmadan çekmemeyi öğretmek zor değil.
  • logisticsmanager  (22.05.22 00:45:20)
bizim biri parktan eskişehir'e götürdü bir yere, düzeldi biraz tam olmadı. çekiştirme falan var yine ama golden zaten, o bence şuursuzluktan.

genelde eğitimi sahibiyle birlikte verin diyorlar ki hem o öğrensin hem de köpek komutlara alışsın. benim labrador var, böyle bir konuda doğrudan deneyimim yok ama. clicklerla öğrettim temelleri.
  • passion rules the game  (22.05.22 08:56:18)
www.instagram.com
Köpeğim olduğundan değil de eğitmeni biliyorum, bir bakabilirsiniz.

  • kobuzchu kiz  (22.05.22 10:23:38)