İse başlamadan daha iyi teklif almak

İki ay önce teklif aldım. Zaten işimi değiştirmeyi düşünüyordum, anlaştık kabul ettim. Haftaya başlayacağım. Hollanda merkezli bir firma, TL.

Şuanki işimdeki eski yönetici, kurucu ortağı oldugu yerde yeni eleman arıyor. Daha once bana yem atmıştı gel diye. Tekrar görüştük şartlar çok daha iyi.

Maas döviz ve ptesi başlayacagim işten yüzde elli daha fazla aşağı yukarı, şuanki kurda. Belki daha fazla. Ekipteki insanlari tanıyorum, vizyoner insanlar, yatırımcılar sağlam. İşler yolunda gitmese bile bir iki sene maaşlar ödenir. İyi bir startup. Bir kac ay sonra markette olacak. Herkes Türk ama şirket Abd merkezli.

Ptesi başlayacagim ise çok heyecan duyuyordum. Şimdi heyecanım söndü biraz. İki aydır beklediler. Gerçi iki yüz çalışanı olan bir yer. Olsam da olmasam da farketmez. Ama ise başlamama bir kaç gün varken işi reddetmek olmaz.

Böyle bir durumda kaldınız mı, ne yapmak lazım.

Ben bu işe planladığım gibi başlayacağım. Beklediğim gibi olmazsa arkadaşımın şirketine geçeceğim, eğer hala arayış devam ederse. Ama teklif gerçekten cazip görünüyor şuan.

Bildigin, tanidigin ve daha fazla para veren yer vs bilmedigin / az para veren yer.

Dusunmeden diger yeri secerdim ben. Boyle boyle daha iyi bi teklif aldim bi tanidigimdan diyip hic baslamadan gecmek daha yakisik olur
  • fakyoras  (17.05.22 01:16:02)
Hiç düşünme daha iyi olanı seç.

  • retiredcolonel  (17.05.22 05:28:19)
tabi ki daha çok parayı kim veriyorsa oraya gidin. sizden binlerce kat fazla kazanacak patronları/şirketleri bu kadar dert etmeye gerek var mı cidden?

  • birmilyonunvarmi  (17.05.22 08:23:26 ~ 08:23:44)
isteğiniz nerden yanaysa düşünmeden orayı seçin. son dakika işten vazgeçen hatta haber vermeden işe başlamayan/bırakan kaç kişi vardır. dert etmezler bile. en fazla sitem ederler ki önemli değil.

  • al sana nick it  (17.05.22 08:31:22)
geçtiğimiz ay çok ihtiyacımız olan bir kişi başlayacaktı. adamın bilgisayarını telefonunu, aracını her şeyini hazır ettik. bir telefon etti "ben başka yerle anlaştım üzgünüm gelemicem" dedi. senin yapacağın işi skm dedim, geçti gitti. yerine başka birini baktık.

yani demem o ki zerre düşünme, daha iyi şartları kabul et. anlaştığın şirkette düşndüğün kadar bir infial yaratmayacaktır bu durum emin ol.
  • teritori  (17.05.22 08:51:06)