[]

Devlet müzesinde röportaj yapmak (ödev için)

Turizm bakanlığına bağlı bir müzede röportaj yapmamız lazım. Çok uzun değil 20 dakika en fazla. Önceden dilekçe yazmak gerekir mi ? Maile dönene kadar da yüz gün geçiyor. Direkt polis baskını yapar gibi gitsek ne olur ? Bilemiyorum fikir almak istedim süre çok az.
 
çok kalabalık olmayan müzelerden birini seçin.
instagram hesabı mutlaka vardır, onlara yazın. daha hızlı dönüş alabilirsiniz.
hatta ege veya akdeniz bölgesinde oturuyorsanız antik kentlerde bulunan müzelerle ya da doğrudan bir kazının başkanıyla falan da görüşebilirsiniz. sonuçta onlar da ören yeri/müze olarak geçiyor.
  • lesmiserables  (13.05.22 18:08:38 ~ 18:09:24) 
amirinden izin almadan hiçbir devlet memuru sizinle röportaj yapmaz, öyle bir prosedür olmasa bile başıma bir iş gelir diye korkarlar.
işinizi garantiye almak için önceden randevu alıp bilgi verin, o da size izin için ne yapacağınızı söylesin.

edit: sorunuzu da tam anlamadım aslında müzedeki yetkili bir isimle konuşacaksınız, yoksa sadece mekan olarak mı müzeyi kullanacaksınız?
eğer sadece mekan olarak kullanacaksanız baskın yapsanız, müze müdürünün huyuna suyuna göre tavır değişir. çoğu gene başıma bir iş gelmesin diye il kültür müdürlüğünden izin almanızı isteyip sizi gönderir.
  • halanne  (13.05.22 19:13:40 ~ 19:15:47) 
Evet yetkiliyle görüşmemiz gerekiyor ama dediğim gibi ticari amaç yok sadece ödev. Teşekkürler yorumlar için.


  • dodonene  (13.05.22 19:19:15) 
Doğrudan bulunduğunuz yerdeki kültür bakanlığı veya belediye müzelerinden birini arayıp müze müdürünün sekreteryasına bilgi verip randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Online röportaj da kabul edilecekse Troya müzesi müdürü Rıdvan Bey veya Efes müzesi müdürü Cengiz beye ulaşmanızı öneririm.
  • Phoebe  (14.05.22 04:14:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.