Huawei matebook/honor magicbook kamera yerlesimi

Yazarken biraz ellee gorunuyor. Ancak buna karsin aletler cok iyi donanim ve kalite sunuyor fiyatlarina gore. Kullananlarin yorumlarini merak ettim cok lanet edilen bir sey mi sizce bu?

macbook air'den (2017) huawei matebook 14'e geçtim. çerçevesiz ve 2k ekran olayı muazzam. kameranın olmayışının sağladığı bir avantaj bu. o yüzden kamerayı eksi listesine yazarken artılara da bunu yazmak lazım.

ben kamerasını ise hem konum itibariyle hem de kalite itibariyle beğenmiyorum. şimdilik pek webcam'lik bir işim olmadı, yakın bir zamanda ise harici webcam'ler (everest, monster falan uyguna çok güzel kameralar var) alarak laptop'un üst kısmına işim düştüğünde takmayı ya da yoğun kullanacaksam masanın sağ ve sol tarafındaki raflardan birine sabitlemeyi düşünüyorum.

kamerasına rağmen bugün olsa yine de alırım.
  • avatar is back  (24.04.22 20:45:30)
Kullanan kişiye göre değişir. Kamera kullanım sıklığına göre değişir. Bana göre altta kamera olması kötü.

Çok iyi donanım ve kalite demişsin de bunlar pc üreten markalar değil. Dell, lenovo, Hp gibi bu işe odaklı değil. Bundan ötürü de kronik sorunlar oluyor. Macbook çakması denilebilir.
  • nvidia  (24.04.22 21:00:15)
Matebook 14 kullanıyorum 1.5 yıldır, alet çok iyi ama sırf kamera yüzünden ara ara pişman oluyorum. Çok iyi fiyata almıştım ekranı klavyesi malzeme kalitesi vs her şeyinden memnunum da o kamerayı oraya koyan ve buna onay veren herkese sövüyorum. Sırf bu yüzden kamera açmam gerektiğinde 1. Stand, 2. Harici klavye 3. Mouse kullanmak zorundayım. Ürün pratikliğini yitiriyor.

  • signore  (24.04.22 21:48:00)
@nvidia, hp probook g7 kullandım 2 sene. "pc üreten" firma buysa üretmeyen nasıldır kim bilir. gittim mağazada kurcaladım matebook'ları hp probook'u tokatlar.

  • floydian  (24.04.22 21:53:21)
matebook d16 var, kamera kullanmayan birisi için ekran tam bir tasarım harikası. kamera kullanan kişi için ise kameranın konumu resmen eziyet, ve görüntü çirkinlik abidesi.

sık kamera kullanıyorsanız kesinlikle tavsiye etmem, bir kaç zoom görüşmesine mecbur laptop altına kitap koyarak yükseltip kamerayı kullanmaya çalıştım, yine olmadı. dediğiniz gibi donanım harika ama kamera işi bozuyor. sık kamera kullanmak zorunda olmadığım için beni rahatsız etmiyor ancak aksi durumda harici kamera şart gibi.
  • trajikomix  (25.04.22 00:26:48)