Babaya Akıllı saat önerisi

Duyuruya baktım ama tam aradığı cevabı bulamadım.
Babama (şeker, yüksek tansiyon ve bir iki sene içinde anjiyo geçirmiş biri) doğum günü hediyesi olarak akilli saat almak istiyorum.
Telefonu galiba huawei. Haliyle android lazım.
Yurtdışındayim oradan da alabilirim ama Türkçe arayüz olmalı tabi.

Kesin istediklerim;
Nabiz/kalp ritmi ölçer.
Düşme uyarısı olsa olur diyorum ama ya çok pahalı olacak bir de şu an gerekli mi emin değilim daha 55 yaşında, yanında ya annem ya da halam oluyor hep.
Ekranda bildirim olsa olur ama çok da önemi yok, zaten 7/24 telefonuyla birlesik yasiyor:)
Adım ölçer de olsa iyi olur. Sürekli "bugün x adim attim" diyip seviniyor :)
Yani başka ne lazım bilmiyorum. Ha bileği kalın biri haliyle öyle incecik olanlar falan olmaz. Normal saat zevki de böyle kolunda külçe çelik tasirmis gibi olanlardan takmak.

Şimdiden teşekkür.
Bütçe olarak 100-120€ civarı çıkarım heralde (avrupa fiyatına baktım tabi hep)
Xiaomi mi watch falan gördüm ama hiç bilgim yok.

fiyatı biraz bütçeni aşsa da samsung galaxy watch 4'ü öneririm.

nabız, tansiyon, ekg, adım sayma, stres, kandaki oksijen, horlama, uyku/uyku takibi, vücut kitle endeksi/yağ/iskelet kası/su oranı vs bunlar var. playstore, arama, sms, bildirimleri görme, hava basıncı falan çok şey var daha
  • birmilyonunvarmi  (19.04.22 13:30:55)
@birmilyonunvarmi saate baktim ama çoğu şeyi çalışması için samsung galaxy telefon lazım.
Buna ek olarak ekg Türkiye'de çalışmıyor haliyle hiçbir mantığı yok.

  • logisticsmanager  (19.04.22 14:17:54)
Xiaomi'nin eski usul boyutlu yuvarlak saatleri var. Ben de babama ondan aldım.

  • d max  (19.04.22 15:12:52)
amazfit modellerine (gt 2 veya 3'lere) bakabilirsiniz. nabız, uyku takibi mevcut. telefona bağlanabiliyor, kolunuzdan telefonla konuşabiliyorsunuz vs.vs. fiyatları 120-60 euro civarı olabilir.

  • semyasa  (19.04.22 16:53:02)
Biraz araştırınca samsung watch 4 huawei ile uyum sorunu olduğunu gördüm ve en mantıklı seçenek huawei watch gt 3 olacak gibi, daha pahalı ama olsun.

  • logisticsmanager  (19.04.22 17:21:14)
eşim ve ben galaxy watch 4 kullanıyoruz. tavsiye ederim.

ben samsung, eşim xiaomi telefonla kullanıyor. uyum sorunu yaşamadı hiç. benim kullanıp onun kullanamadığı bir özellik yok.

ekg özelliğini 2 dk içinde aktif edebiliyorsun. bizimkilerde aktif şu an.
  • lancelot du lac  (19.04.22 17:31:49)
@logisticsmanager herhangi bir uyum sorunu yok ve özelliklerin tamamı çalışıyor. Telefon xiaomi

  • birmilyonunvarmi  (19.04.22 23:26:51)