Sizce Kediye Ne Olmuştur?

Aklıma geldikçe canım sıkılıyor.. 1 senedir baktığım bir kedi 2 haftadır yok. En son gördüğümde hafiften sekiyordu. Normalde duvarın üstüne dökerim mamaları ama baktım 1 metre bile olmayan yere zıplayamıyor, yere döktüm. Akşam saatleriydi. Bende dedim kendi kendime seni yarın veterinere götüreyim. Kedi 2 haftadır yok arkadaşlar. Ne kadar acı çekiyordu bilemiyorum ama öyle çok çok ciddi değildi gibi de. Yani akşam gördüm, sonraki gün götürecektim ama yok kedi ortalarda.. Nereye gitti, ne oldu bilmiyorum.

Bir yere mama bulmaya gitti desem sanmam çünkü hem ayağı iyi değil hem de besleyeni vardı. Köpekler belki bir şey yapmıştır dersiniz. Başka mahallenin köpeği geldiyse bilmem ama buradakiler saldırmıyor.

Daha iyi bir yer bulduysa oraya gitmiştir, benim de baktığım böyle çok kedi var bi tanesi favori kedimdi ortadan kayboldu bir anda, lan öldü mi bi şey mi oldu diye üzülürken bi baktım kendine güzel bi market önü bulmuş gelen geçen mama veriyordu kfggfkgk ama tabii neticede sokakta yaşıyor bu hayvanlar bi arabanın altında kalıp ölmüş de olabilir her şey olabilir.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (18.04.22 00:45:56 ~ 00:47:04)
Çoğunlukla ya bir karşı cinsin peşine takılır da onun nemalandığı bir kapıya kurulup lokasyon değiştirir ya da birisi alır götürür evinde besler. Kedilerin mekana bağlılıkları ev için geçerli, dış mekanda sürekli yer değiştiriyorlar aslında.

  • mantheman  (18.04.22 01:25:52)
Cevaplar çok mantıklı ama beni düşündüren o ayakla mı gitti gideceği yere? Hadi diyelim eş aramaya gitti. Sırası mı şimdi yani .d

Böyle uzun zamandır beslediğim ve uzun zamandır görmediğim kediler var. İnsan düşünmeden edemiyor ne oldu acaba diye. Umarım bir şekilde başlarının çaresine bakıyorlardır.
  • panda yuva yapmis sogut dalina  (18.04.22 02:44:54)
Çiftleşme sezonları devam ediyor. Büyük ihtimal çiftleşme peşindedir. Benim eski kedim(evim müstakil olduğu için keyfince girer çıkardı eve),çiftleşme dönemi bir giderdi, 20 gün sonra perişan halde gelirdi. kızgınlık kapıya dayandı mı, ayağının sakat olması mesele değil, gene gider.

Ayrıca köpekler sahibine, kediler yaşadığı yere bağlı olur. O yüzden başka yer bulması vs söz konusu olamaz, eninde sonunda geri döner, yaşıyorsa tabi.
  • el conquerador  (18.04.22 03:37:53)