Adreslenebilir Ledi Arduino üzerinden kullanma

Elimde WS2811 12Volt şerit ledlerden var. www.hizliresim.com
Bunu Arduino'ya bağlamak için devre şemaları arıyorum ama hangisine baksam 5 Volt ile çalışan ledleri gösteriyor. www.tweaking4all.com Şu site örneğin, konuyu detaylıca açıklamış ama yine 5 Voltluk şema üzerinden göstermiş.
www.tweaking4all.com

Burada takıldığım kısım led toprağının da arduino'ya bağlanması. Bu, karta zarar vermez mi? Sonuçta şerit Led'den uzunluğuna göre yüksek amper de çekilebilir? Bu şekilde bağlanabilse bile 12 Volt için uygun olur mu?

Aynı metinde led üzerindeki okların data akış yönünü gösterdiğini, Din'den gelen datanın ledin sonundaki Dout'tan çıktığı yazıyor. O halde Arduino'ya sadece Din ile şerit sonundaki Dout'u bağlayıp 12 voltluk beslemeyi de karttan izole bir şekilde kendi güç kaynağına bağlasam daha sağlıklı bir bağlantı yaparmışım gibi geldi. Fakat böyle bir devre şemasına da hiç rastlamadığım için sormak istedim.

Merhaba, ben harici güç kaynağı olmadan 30 led'i kullanıyorum. Sıkıntı olmuyor ancak daha fazla led için ve yüksek parlaklık için dediğiniz gibi karta zarar verebilir. Aşağıdaki gibi aramalar yaparak bulabilirsiniz aslında baya bir örnek var

Using external power supply to power leds

forum.arduino.cc

  • pislick0  (13.04.22 20:29:42)
Ledi 12 v harici güç kaynağı ile beslemeniz lazım gnd hattı hatalı değil seri haberleşme için gnd arduinoya bağlı olmalı. Ledler harici beslemeden akım çekecek arduino sadece haberleşmeyi sağlıyor.

  • delikedidilimiyedi  (13.04.22 21:19:19)