kartvizit yerine Gömböc

öyle deliler gibi kartvizit dağıtmıyorum ama yeni tanıştığımız biri ile hem 'conversation starter' hemde ilgi çekmesi için acaba üzerinde ismim ve bir kaç şey daha yazılı gömböc mu versem diye düşünüyorum.

ilgi çekici olabilir ama bu ne ya oyuncak verdi adam da diyebilirler

klasik kartvizit çok saçma, sıradan geliyor bana öyle sıradan bir iş de yapmıyorum. teknik danışmanlık veriyorum. eu ve tr'de.

Gömböc nedir bilmiyorum ama bu devirde fiziksel bir şey vermektense dijital bir şey vermek daha mantıklı. Kartvizitten daha detaylı olan linkedin profili daha isabetli olur.

İlla fiziksel temas olsun diyorsan üzerinde linkedin profiline giden qr kodu olan bir kart verebilirsin.
  • Bruce  (09.04.22 10:07:02)
bazı şeylerin de standartlar içinde olması gerekiyor, gömböc ün ne olduğunu biliyorum, bu 3 boyutlu şekil taşınabilir değil o yüzden kartvizit işlevini görmez diye düşünüyorum

bide artık somut kartvizitleri qr kodlu vs telefon kamerasıyla okutulan kartvizitleri geçilmedi mi, kartvizit dağıtma işini bırakıyordu insanlar, türkiyede hala basılı kartvizit kullanılır da madem avrupadasın

gömböc de şöyle bir 3 boyutlu matematiksel tasarlanmış özel bir şekil
youtu.be
  • freebird5406_2  (09.04.22 10:09:28 ~ 10:11:34)
@bruce

onları zaten yapıyorsun ama cidden fiziksel bir obje seni hatırlatması için çok faydalı. bak bunu şurada dk vermişti diye birinin seni hatırlaması linkedin'de senin like'ını görmesinden daha iyi.

gömböc bir tür kinetik cisim, oyuncak.
  • duyurukullanıcısı  (09.04.22 10:09:32)
İşe yarayabilir tabii. Fakat kartvizitten çok daha yüksek maliyetli, taşıması zor, verdiğiniz kişiye açıklamak için tuhaf bir an yaşanacak(ya merak edecek ama bilmediğimden mahçup bir hissi olacak, ya da hiç umrunda olmayacak nezaketen size ilgi gösterecek içinden öf püf diyecek), bir de alan kişinin muhafaza etmesi meselesi var kaybedebilir ya da direkt atabilir, cüzdana koyuvereceği ya da fotoğrafla arşivleyebileceği bir şey değil.
Bu eksiler gözünüzde büyümüyorsa düşünülebilir fakat custom olmalı ki üzerinde bir yerde adınız sanınız yazsın.

  • kullanıcıadımbuolsun  (09.04.22 10:46:15 ~ 10:48:28)
aşırı saçma bir düşünce. kartvizit bile fazla geliyor. kim taşıyacak onu.

  • Gaip  (09.04.22 11:24:33)