Oculus Quest 2 Kullanan var mı ?

Arkadaşlar geçen Almanyada bir arkadaşta denedim şu cihazı.. Sanal gerçeklik gözlükleri daha önce kulladığım ıvır zıvırları düşününce benim için saçmalıktı ama bu gözlük beni benden aldı. Evde spor yapmak oyun oynamak maksatlı kullanmak istiyorum.. 128 gb ile 256 gb arasında 2 bin lira fark var..

1- hangisini almalı ?
2- önereceğiniz f/p daha iyi bir şeyler var mı ?
3- ya da bırak bu hevesi geçici bunlar kenara bırakırsın 2 güne mi ?

300 dolara alinabilecek cok guzel bi teknoloji bence. Bir sure sonra sikilip kenara birakma durumu olabilir.

Yurtdisindan 4500 civarina alinirsa, sikilinca satarsiniz zaten.
  • brkylmz  (07.04.22 09:12:23)
spor yapamazsın çünkü terleyince o başlık suratına yapışacak.
oyun oynarsın tabii ama ben oynayamadım bi yerden sonra, günde 15-20 dk 1 ay sonra sattım. (bkz: oculus quest/@roket adam)

  • roket adam  (07.04.22 10:12:55)
2 için söyleyebileceğim, diğer vr cihazlarından daha iyi olduğu.

yalnız bunun son versiyonunu alın, geliştirmeler yapılmıştı zira.

bir de oculus için bazı ek aparatlar satılıyor, onlardan işinize yarayanları da alabilirsiniz. youtube'da şu videoda görmüştüm o aparatları.

www.youtube.com
  • la traviata  (07.04.22 10:16:41)
1. 128gb fazla fazla yeter.
2. daha iyi bir seçenek yok. Bu yıl içinde psvr2 çıkabilir ama onun için ayrıca bir de ps5 gerekecek.
3. bayağa güzel bir teknoloji. Sorun şu ki hala biraz küçük bir pazar olduğu için üretilen yazılım kalitesi ve miktarı biraz sınırlı. Bir süre sonra denemek için yeni şeyler bulmak zorlaşabilir ama bir yandan da çok bağımlılık yapacak oyunlar da var. Her şeyi bir kenara koysam bile fitxr, beat saber ve eleven table tennis makinesi olarak parasını çıkardı benim için.
  • chavezding  (07.04.22 11:11:03)
64gb olanı var. Bir heves almıştım öyle. İlk zamanlar çok zevkliydi. Beat Saber falan, forklift similasyonuna falan sarmıştım. 2 aydır elimi sürmüyorum. Uçuk kaçık fiyatı olmayan temiz bir ikinci el bulursanız daha güzel olur bence. Çünkü sıkılacaksınız. He terletiyor mu? Terletiyor.

  • kaybeden adam  (07.04.22 20:09:49)