[]

Araba klimasından kötü koku gelmesi?

1 haftadır kapalı otoparkta çalışmadan duruyordu.

Arabayı çalıştırınca sıkıntı yok ama klimayı açayım dedim iğrenç bir koku kapladı içeriyi.

Toz, pislik vs yüzünden midir ya da motorda kedi vs ölmüş olabilir mi? Hiç kontrol etmeden zart diye marşa basan biriyim.

Başına gelen var mı? Oto kuaförde klima temizliği vs mi yaptırmak lazım?

 
eğer bir hayvan ölmüş olsa o koku sebebi ile arabayı bile terk edebilirsiniz. öyle iğren. bir koku oluyor.
muhtemelen filtreleriniz artık dolmuştur, değiştirme zamanı gelmiş olabilir. ya da kendiniz de temizleyebilirsiniz youtube^'dan filan bakıp.

  • teritori  (06.04.22 10:25:09) 
Filtrelerin değişim vakti de gelmiş olabilir


  • freebird5406_2  (06.04.22 10:29:15) 
Polen filtresini değiştirin, koku geçmezse bu kopüklü uzun hortumlu spreyler var, onlardan alıp ızgaraların içine içine güzelce uygulayın. Bu köpük nemden dolayı oluşan bakterileri temizliyor deniyor.

Hala koku varsa şunu deneyin;

Fanı açın ama AC (soğutucu klima) kapalı kalsın, sadece hava üflesin sistem. Bu sadece hava üfleme ile koku var mı bir bakın, az da olsa koku varsa bile AC aktif edip kokunun artıp artmadığını deneyin.

AC aktif edilince koku artıyorsa geçmiş olsun, klima evaparatörü delinmiş gaz kaçırıyor demektir, koku da gaz ve klima yağı kokusudur.

Eğer AC aktif olsa da olmasa da koku hep sabitse sadece kir ve nem kokusudur büyük ihtimal.

Bir not; Klima kullanıldıktan sonra arabayı kapatmadan çnce klimayı kapatın ve sıcak konuma alıp ısıtın sistemi. Böylece borularda ve sistemde kalan soğuk havadan oluşan nem kuruyacak ve bakteri oluşmayacaktır.
  • John Bloor  (06.04.22 11:03:32) 
On camina kedi isemistir, malum bahar aylari.

Yikatirsan gecer ama devami gelecek bi kere kokuyu saldilar oraya cunku.
Benim kaportam eridi ama hala cozum bulamadim.
  • divit  (06.04.22 13:34:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.