ucak biletim yarin ama vizem daha gelmedi

almanya icin daha önce 5 kez turist vizesi aldim, 10 gun önce basvurdum ama halen sonuc yok, ucak biletim yarina. sizce buzgün icinde gelme sansi var mi ?

konsoloslukla telefon editi: az önce konustum, isleminiz incelemede bugun ya da yarin belli olacak dedi, isterseniz ucaginizi erteleyebilirsiniz siz bilirsiniz dedi..

Davetiyeli ve 1 yıl için başvurduysanız günümüz koşullarında bırakın bugün gelmeyi hiç gelmeyebilir.
Çok karamsar yazmışım ama iki tanıdığım bir ay içinde red aldı bu şekilde. Çok göç veriyoruz, dikkat çekiyor. Kardeşinin yeni doğan bebeğine desteğe gidecekti mesela, aile davetiye göndermese muhtemelen alabileceği vizeyi alamadı. (önceden birkaç vize var) Size çıktığı durumda bile daha uzun sürecektir, daha ayrıntılı inceleme ihtimalleri var reddetmiyorlarsa da.
Bugün kalkıp başvurduğunuz yere gidin, teyit edin, bir kez bu şekilde son dakikada birkaç sene önce eşim pasaportu ve vizeyi birkaç saat önce aldı. Olmadı uçağı açığa almayı denersiniz.
  • kullanıcıadımbuolsun  (05.04.22 11:12:32 ~ 11:21:34)
pass kargoya verildi vs diye mesaj falan geldi mi? eğer kargoya verilmediyse bu saatten sonra gelmesi imkansız gibi geliyor. bi de evet belirtildiği gibi davetiyeyle başvurmak daha büyük bi problem. ben de seyahat acentemle konuştum son başvurumda, davetiyeyi boşverin normal turist gibi otel rez vs yapıp öyle başvuralım daha hızlı ve uzun çıkıyor dedi. davetiye olunca oraya gidip iltica etme riski var diye görüyorlarmış.

  • roket adam  (05.04.22 11:14:05 ~ 11:32:08)
Normal zamanda bile 2 hafta öncesinden başvuruyordum hele ki pandemi sonrası çok ciddi riske atmışsın hocam. Kargoya da vermedilerse biletini ertelet en iyisi.

  • lcha  (05.04.22 11:17:54)
bir akrabamiz ilk vize basvurusunu davetiyeyle yapti almanyaya. yaklasik 2 ay surdu vizeyi almasi, bileti 2 kez ertelendi bu surecte. bilet tarihine dikkat etmiyorlar vizeyi verirken. kendi prosedurlerinin suresi daha oncelikli onlar icin. kasim basindaki dugune gitmek icin basvurmustu vize ocak basi icin gecerli sekilde geldi. hos biz gelmesine de sasirdik ret alacagindan %90 emindik cunku. sizin durumda bileti aciga almak mantikli sanirim.

  • in vino veritas  (05.04.22 11:24:01)
izmirde şu an 2 ay falan sürüyor.

  • xiii  (05.04.22 12:09:42)
koronayı bahane ediyorlar artık, özellikle süreci uzatıyorlar. dikkast etmek lazım

  • monicapp  (05.04.22 17:27:45)