Ehli Sünnet itikadında Hocaefendilerin youtube videoları

son bir kaç haftadır öyle böyle değil devamlı izleyesim geliyor, son keşfim İsmailağa cemaatine mensup Mahmud Eren Hocaefendi nasıl berrak bir türkçe ve etkili anlatım hayran kaldım.. en son Tahir büyükkörükçü Hocanın izlemediğim videosu kalmadı, misal İhsan şenocak çok derin saygı duyarım fakat meşrep böyle birşey olsa gerek devamlı izleyemedim.. zaten Cübbeli Ahmet Hocayı devamlı takip ediyorum.. birde olmazsa olmaz Menzil cemaatinden Prof. dr Dilaver Selvi bambaşka bir ilim deryası... daha çok çok var takip ettiğim ama sizin vermek istediğiniz varsa pek ismi duyulmamış misal eskişehirli osman hoca gibi seve seve bakarım

m.youtube.com

Ehli Sünnet konusunda Enver Ören en önde gelir benim bildiğim.
  • ikikerekac  (01.04.22 21:14:05)
Siyer tv, m emin yıldırım.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (02.04.22 05:13:34)
Bendw denk gelerek dinlemiştim, Ali Küpelioğlu hoca, ismailağadan mış. Dediğiniz gibi nasıl akıcı bir türkçe. Sadece dinliyordum, konuşması dikkatimi çekince kimmiş diye bakma gereği duydum. Ben erkam tv var youtube'da buralarda takılıyorum. Hepsi konusunda uzman ve her kesime hitap edebilecek seviyede kıymetli kişi gibi geliyor. Osman Nuri Topbaş hocayı çok sıklıkla dinliyorum. Ruhum sükunet buluyor ne diyim. Tahir Büyükkörükçü ks. hoca içinde aynı şekilde. Allah rahmet etsin, bir ara peşpeşe dinliyordum. Ethem Cebecioğlu hocayı tavsiye ederim. Emekli Tasavvuf profesörü. Bi kanalda salı günleri canlı sohbeti oluyordu. Kayıtlarını ara ara çalışırken dinlerim. Doktora öğrencilerine derslerini falan dinlerim, biraz üst seviye sohbetler ama bazen anlamasam bile beni etkiliyor, çünkü bilgi kendini sonra açar. Allah rahmet etsin, rahmetli Münir Derman hocayı kesinlikle araştırın. Kendisi aslında zamanının kıymetli bir doktoru. Fıtratı biraz serttir, sohbet kayıtları var ama ben genelde okumuşumdur. Hayatını araştırın birgün. Etkileyici. Kimler gelip geçmiş, keşke ulaşabilseymişim. Sohbetinde ya da yazılı dokümanlarda gördüğüm ve kıymet verdiğim şu ki, seçtiği kelime dahi boşa değildir ve sır dolu bir sohbeti vardır. İnanılmaz bilgiler öğrendim ve islama karşı hayranlığım daha da arttı. Ben çok isim karıştırmıyorum. Yakın geçmiş zamanın hocalarını varsa dinlemeyi, yoksa yazılarını okumayı seviyorum. Bazı şeyleri canlı tutmak içinde ve sorularıma doğru cevaplar alacağıma emin olarak erkam ve ismailağa takip ediyorum. Ben bir ara Nurettin Yıldız hocanın ihya okumalarını, hadis okumalarını dinliyordum. Eski sıralı yayınları. Tavsiye ederim.

  • halboyle  (02.04.22 06:06:57)
muzaffer ozak a bak istersen

  • essoist  (03.04.22 00:42:35)