devlet psikiyatristi reçeteyi elden yazar mı

merhaba, bende tinnitus var, kbb'de geçirdiğim aylardan sonra bir sonuç çıkmayınca bana bunun psikolojik olduğunu söyledi ve psikiyatriye gitmemi önerdi. tinnitusun geçme umuduyla özele parayı bayıldım, doktora derdimi anlattım 5dk falan sürmedi bir ilaç verip gönderdi. ve buna toplam 350 lira ödedim. yanı çok büyük para değil tabii ama öğrenci olduğum için 5dklık konuşmaya o kadar para var zorluyor biraz :) psikiyatrik ilaçlar ilerde iş başvurusunda sıkıntı çıkarma ihtimaline karşı bu ilaçları sgk'sız alıyorum ve özelde de elden yazmasını istediğimde doktar elden yazıyor.

şimdi sorum şu, yakınlarda kontrole gitmem gerek, devlete gitsem, orada doktardan reçeteyi elden yazmasını rica etsem yapar mı acaba, devlet psikiyatristleri yapıyor mu? teşekkürler.

Ben olsam o ilacı kullanmam.
Tinnitus için zaten KBB'den bi sonuç çıkmaz ki.
Tedavisi olan bi hastalık değil ki.
Uzak dur bence psikiatri ilaçlarından.
  • Mirket  (31.03.22 21:56:30)
Devlete gidip elden reçete yazdırsan bile hastaneye gittiğin belli olacak, doktor sisteme bir teşhis girecek ilaç yazmasa bile. O yüzden çok bir şey değişmez bence. Ama elden yazmasa bile çekinmeden normal reçeteni yazdır bence. İş başvurularında sorun olacağını sanmam. Tinnitusn varsa ne olabilir ki? Günümüzde birçok insanın az ya da çok psikolojik sorunu var. Eskisi gibi değil artık, zamanla daha normal karşılanıyor. Tabi sen bilirsin, öğrenciyim dedin, ileriyi düşünüyorsun o yüzden endişeni anlayıp tavsiye vermek istedim.

  • bayc  (31.03.22 23:38:07)
hayir sisteme girmesi gerek her turlu
offline recete yazsa bile islenecek o
ayrica psikiyatrik ilaclar senin isine engel olmaz
14 yasindan beri kullaniyorum 29um su an kimse de sormadi
normie ilaci prozac lustralden falan da bahsetmiyorum bayagi kallavi ilaclar
  • nibba  (31.03.22 23:53:37)