[]

Bar ve alkol tüketimi

Daha önce hiç bara gitmediğim için sormak zorundayım,

Bazen canım bir iki kadeh şarap içmek istiyor fakat tüm şişeyi değil, şarabı açtıktan 2-3 gün sonra da sirke kalitesine dönmeye başlaması malum. Peki barlarda bi kadeh şarap / sıcak şarap içmek istenildiğinde şişeyi açıp şişenin maliyetini mi alıyorlar yoksa sadece kadeh başı mı ücretlendirme yapıyorlar?

Aynısı viski, votka vb için de geçerli ama yabancı filmlerden vb gördüğüm kadarıyla onlarda kadeh başı ücret alıyorlar? Yani iki parmak jack içmek istediğinizde ne kadar ödüyorsunuz mesela? En yakın yer Beyoğlu barlar sokağı sanırım…

 
kadeh başı. Fakat atıyorum senin aldığın şarap 100 liraysa orada 1 kadeh 50 lira olabilir. (salladım ama pahalı yani)

Viski ve vodkayı al evde tüket bozulmaz bişey olmaz zaten. 300 küsur liraya 70'lik jack var. Barda 1 kadehine 60-70 lira vereceksin tahminen.(daha çok bile olabilir uzun zamandır gitmedim)
  • nhk ni youkosu  (26.03.22 02:10:59 ~ 02:11:22) 
istersen şişe istersen kadeh alabiliyorsun. yani kadeh başı ücretlendirme de mevcut ama barda iki kadehin fiyatı senin evde içeceğin şişeden daha pahalı olur.


  • king lizard  (26.03.22 03:00:02 ~ 03:00:35) 
sarabi acinca 1 2 gun sonra sirkeye fln donmez, gonul rahatligiyla icebilirsiniz evinizde


  • oscar  (26.03.22 04:04:31) 
Maliyeti yansitma seklinde islemiyor ki olay bastaki varsayimin yanlis. Ayni sise sarap tekel'de 100 lira iken bar menusunde 200 olabilir, luks bir yerse 600 bile olabilir. Gene ayni sekilde kadehine normal bar 60 lira, luks yer 250 lira isteyebilir. Bu fiyatlar tamamen keyfi yani. 2-3 gun sonra bozulmasiyla alakasi yok, vodka (asla bozulmayan icki ornegi) icsen de ayni.


  • hot potato  (26.03.22 05:24:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.