mekanik saat almak delilik mi?

digital saatler 2500 civarı iken benim beğendiğim mekanik saat 4k veya 6k.

şimdi bu paraya hem kendime hem kardeşime iki digital yapıştırırım ama mekanik saatler çok hoşuma gidiyor bu mekanizmayı gösterenler. bu arada kardeşe bi şe alma zorunluluğu yok yani.

sanki enayilik gibi geliyor mekanik saat almak bu paralara.

Enayilik degil de zevkine para harcamak gibi dusun.

Amacin saati dogru ogrenmek ise mekanik saat bunu sana veremez.
Devamli ayarlayip takip etmen gerekiyor.
  • divit  (24.03.22 20:24:56)
İşlevsel düşünüyorsanız ve amacınız sadece zamanı öğrenmekse herhangi bir saat almanın kendisi enayilik. Ancak saat bir akseuar, bir giyim ürünü, bir stil nesnesi. Parayı verdiğiniz şey bu, zamanı öğrenmek için bir alet değil. O olay geçeli çok oldu, artık telefonlar var. Bence rahat olun, sevdiğiniz şeyi alın.

  • akhenaten  (24.03.22 20:26:07 ~ 20:27:27)
@divit mekanik saat doğru zamanı veremz derken?

hocam sanırım teknolojinin biraz gerisinde kaldınız. zira mekanik saatlar kullandıkça gün içerisindeki kol hareketleri ile kendilerini kuruyorlar. hatta biraz ilginiz varsa bu sistemlerin nasıl çalıştığını anlatan videolar da var. bir mekanik saati her gün kullanacaksanız tekrar kurma, ayarlama gibi dertleriniz olmaz kolay kolay. tabi çin malızaman sapması fazla olan saatlerden bahsetmiyorum. ama örneğin bir seiko alırsanız ve her gün bileğinize takıp kullanırsanız kolay kolay ayar yapma gibi derdiniz olmaz. seiko'nun 3-4 bin civarında otomatik güzel modelleri de var bu arada.
  • shadowfollower  (24.03.22 21:59:47)
4 5 tane saatm var 1i mekanik diğerleri otomatij
yine saat alacak olsam otomatik ya da mekanik alırım

mekanik saatler gerek iscilik gerek evladiyelik olmsindan ötürü o fiyatlar

divitin hakli olduğu yer var bu saatlerde sapma payı olur. günde 5 10 saniye gibi.
  • all girls dream  (24.03.22 23:45:33)
Bu arada mekanik saat başka otomatik saat başka
seiko lar falan otomatik.
Mekanık değil ikisi farklı
  • all girls dream  (24.03.22 23:54:12)
@shadowfollower ustte yazmislar zaten gunde birkac saniye ayda birkac dakika sapiyor.
O da en iyi ihtimalle, kurmazsan elini oynatmazsan zaten komple gidiyor cogu.

Calisma prensibinden dolayi dakik olmasi imkansiz bir alet.
En babasi bile 100 liralik quartz saatle kapisamaz.
  • divit  (25.03.22 00:52:43)
biliyorsundur ama yine de hatırlatmak için yazayım; dijital saatlere mekanik kadran görüntüsü eklenebiliyor. yeni dijital saatlerin çözünürlükleri yüksek olduğu için tahmin ettiğinden daha gerçekçi durabiliyor.

ben dijitalden yanayım.
  • durbidakka  (25.03.22 12:53:22)
@divit dogru soylemis. en babasi bile saati mukemmel olarak tutamiyor. he 15-20 saniye farktan bir sey olmaz diyorsan sorun degildir zaten senin icin.

dostum seni mutlu edecekse yap. benim de saatlere ilgim var, pisman degilim.
  • baldur2  (25.03.22 13:23:38)
Saat bir aksesuar. Benim de 5 saatim var. Bir tanesi otomatik, diğerleri mekanik. İki tanesi antika - anneden yadigar. Dijital saat sevmiyorum ben. Rahat harcayacak param olsa yine gider mekanik saat alırdım. Saatlerimin çoğunun dakika ayrımı bile yok. O yüzden o dijital hassasiyete ihtiyaç duysam telefonun saatine bakarım.

  • SiyamkedisiZorro  (25.03.22 14:24:11)
Akıllı saat fonksiyonel bir alet, özellikle spor yapıyorsan.

Mekanik ya da otomatik saatlerse birer sanat eseri. ;Hem akıllı saatim var, hem mekanik. İkisinin yeri ayrı.
  • kaptankedi  (25.03.22 14:50:17)