Alaçatı ot festivaline giden var mı?

Merhabalar,

Tur ile gitmeyi planlıyoruz, muhtemelen aşırı kalabalık olacak ama bu sıralar bir etkinlik yapmaya çok ihtiyacım var, ot festivalinden ne alalım ne tavsiye edersiniz? Yada gitmişken alaçatı da şuraya uğra dediğiniz yerler? İlk defa gideceğim alaçatıya tavsiyelerinizi alırım.

Bu arada fiyatlar çok pahalı mı olur yoksa pazar fiyatları mıdır?

Teşekkürler.

asiri kalabalik
ogleden sonra tur otobusleri balya balya teyze getirdi.
fiyatlar pahali,
erken saatlerde gezip, ogleden sonra hacimemis de icmeye gidebilirsiniz.
  • cairo  (22.03.22 10:26:08)
cairo +1

Onun yerine bir sonraki hafta yine alaçatı pazarı olan bir gün gidin hem aynı ürünleri daha uygun fiyata alabilirsiniz hem de sakin sakin gezersiniz. Ben 4 sene önce tesadüfen Ot Festivalinin olduğu hafta gitmiştim baya pişman olmuştum. Hele şu covid ortamında daha da sinir bozucu olur
  • anyelios  (22.03.22 11:27:02)
alacatı ot festivaline gitmek pişmanlıktır.
alaçatı ot festivaline turla gitmek daha büyük pişmanlıktır.

  • halanne  (22.03.22 12:15:45)
halanne +1000

  • orient blue  (22.03.22 12:27:35)
2-3 kere gittim ama tur ile değil çünkü izmir yaşıyorum :p

gidilecek bir festival değil. çok kalabalık. fiyatlar hep pahalı. gelen turisti geçirme odaklı bir festival.

alaçatıyı rahat rahat gezmek istiyorsanız festival dışında mayıs ayı iyidir.
  • false pretension  (22.03.22 12:32:10)
anyelios +1

gitmeyin.
çok kalabalık, hiçbir şeyin tadına varamazsınız.
maalesef genelleme yapmak istemiyorum ama festivalde tezgah açanlar arasında gelenler nasıl olsa anlamaz deyip birçok üçkağıt yapan bir sürü kişi oluyor.
izmir'in yerlisi, çeşme'nin sakini arasında baya konuşulan bir konudur bu, dalgası bile geçilir.
3 harfli marketlerden aldığı reçelleri süslü kavanozlara koyup, kapağına da keten örtüler takıp ev yapımı diye 10 katı fiyatına satan esnaflar biliyorum.
  • la lykia  (22.03.22 13:33:02)
Ot festivali alaçatının en çekilmez zamanı. Gelip de pişman olmayan var mıdır bilmiyorum. Ama illa gelecekseniz suga jewel takı magazasında çok kaliteli ve özgün takılar bulabilirsiniz. Asma yaprağında kabak çiçeği dolması ve otlu mezelerden öneririm. Sakız rakısı ve damla sakızlı dondurma da denemeye deger.

  • gurur  (22.03.22 14:00:53)