Antivirüs programı tavsiyesi

Merhaba sevgili duyuru ahalisi
Zoom indirdim ve kurmak için tıkladığımda indirdiğim yerde yanlışlıkla altta duran başka bir dosyayı tıklamış bulundum(dosyayı artık kim ne zaman niye indirmiş bilmiyorum). Tabi kurulum vs bir şeye onay vermeden kapatsam da bilgisyara bir haller oldu gibi geliyor. Yıllardır antivirüs yazılımı kullanmadığım için uzağım şuan güncel duruma. Şöyle deneme sürümünü indireyip bir tarama yapayım trojan mrojan varsa bulayım sileyim istiyorum. Defender var ama onun pek kendine hayrı yok gibi geliyor bana.
Edit:great dizcover diye bişey indirgmiş görünüyor. Program ekle kaldırdan kaldırmayı denedim kalktı ama arkaplanda vs sinsi sinsi çalışmaya devam mı ediyor bilmiyorum. yıllardır virüs bulaştırmam dikkatli kullanırım nerden gelmiş bu dosya sabah sabah tadım kaçtı duyuru

Wndows defender işinizi görür aslında. Onunla önce bir hızlı tarama sonra tam tarama yapın. Tehditleri silin. Hala bir haller devam ediyorsa yeni antivirüs indirirsiniz ama defender çoğunun üstesinden gelir

  • helena  (21.03.22 11:34:31)
Format vs işlerini yıllardır yapmadığım için elimde dosya vs de yok. Yoksa atardım bir format kurtulurdum.

  • yazdonumu  (21.03.22 11:43:39)
AVG duruyor benim bilgisayarlarımda, ücretsiz versiyonu indirip tarama vs yapabilirsiniz... Öncesinde sistem geri yükleme noktasından işlem yaptığınız tarihten birkaç gün öncesine sistemi çekmeye çalışın, belki fayda eder...

  • arpaci kumrusu  (21.03.22 12:06:13)
Defender ile taratıyorum şuan. Bilgisayarı yeniden başlattım görev yöneticisinde great discover diye bir şey vr mı diye baktım ama yok. Lakin bir yerde 1-2 hafta sonra çalışmaya başladığını yazan olmuş. Bakalım işin sonu format olacak gibi

  • yazdonumu  (21.03.22 12:21:19)
malwarebytes iyidir. trojan falansa özellikle

  • anten  (21.03.22 13:26:34 ~ 13:26:45)
gSpace discover mi great discoveqr mı öyle bir şeydi adı. Mal gibi boş bulunup görev yöneticisinden kaldırdım. Aslında bazı programlarla birlikte kurulan bir şey sandım ilk başta öyle sildim boş bulunup. Günlerdir hastalıktan kafam yerinde değil yaptım bir mallık. İş çıkardım başıma

  • yazdonumu  (21.03.22 13:39:37 ~ 13:44:07)