Kamera görüntülerini tv ye aktarma

Şirketteki kamera görüntülerini canlı olarak bir televizyondan sürekli izlemek için ne yapmak gerekir? Bilgisayarda İvms programı üzerinden izleyebiliyoruz, bunu bilgisayar aracılığıyla tvye aktarabilir miyiz? Bunu yaparken tvde kamera görüntüleme ekranı olacak şekilde bilgisayarı kullanamaya devam edebilir miyiz? Yoksa kamera kayıt cihazından hdmi kablosu çekmek mi lazım( yaklaşık 15 m)? Smart tv ya da android tv aracılığıyla izlenebiliyor mu?

Kamera kayıt cihazı Hikvision7232HGHI K2
İzleme için kullanılab program IVMS

Cihaz çıkışından direkt HDMI ile TV'ye aktarabilirsiniz, cihaz ve tv destekliyorsa VGA kablo ile de aktarım olur ama ses olmaz sadece görüntü olur.

Ya da PC'yi hdmi veya vga ile TV'ye bağlarsınız, Windows ise Win tuşu ve P harfine basıp ekran seçeneklerini açın. Ekranı uzat seçeneğini seçin, program ya da tarayıcının penceresini tutup sağa doğru sürükleyin.

PC monitöründen çıkıp tv ekranına götürmüş olursunuz böylece, pc ekranı uzatılmış modda böylece kullanabilirsiniz iki ekran olarak.
  • John Bloor  (21.03.22 11:01:41)
Yerel de izlemek için 3 yol var.

1-Dvr-Nvr cihazının vga-hdmi kablosunu direkt tv'ye taşıyabilirsiniz.
Bu durumda kayıt cihazının yerel arayüzü gelir, görüntüleri bilgisayarın bulunduğu yerden kontrol etmek isterseniz dvr cihazının usb mouse bağlantasını(usb-cat6 extender) da taşımanız veya kablosuz mouse kullanmanız gerekir.
Mevcut hdmi zaten kullanılıyorsa hdmi çoğaltıcı almak gerekir.

2-Bilgisayar varsa tv ile arasına hdmi kablo atıp, İvms programını tv'ye yansıtabilirsiniz.

3-Andorid tv ise marketten İvms 4500 HD uygulamasını indirip, tv'yi aynı wifi ağa bağlayıp(dvr'ın bağlı olduğu ağ), İvms uygulamasını üzerinden bağlanmayı deneyebilirsiniz.
  • sealth  (21.03.22 12:19:59 ~ 12:21:03)