Dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Selam,

Anneye evde kullanılacak bir bilgisayar bakınıyorum. Youtube fb vs, ekstra bir şey yapmayacak. www.mediamarkt.com.tr mesela bunu düşündüm ama tavsiyeniz varsa alırım, teşekkürler.

(git: www.vatanbilgisayar.com)

abi hd ready senin ki ekranı yani full hd değil.. yukarıdaki alet online satışı yok ama belki mağazadan alabilrisin..

basit notebook alacaksan şunlara dikkat et..

intel alacaksan 10.nesil olsun.. ssd'si olsun (bu kritik yoksa insanı çileden çıkartır) ve ekranı kesinlikle full hd.. yani 1920x1080

marka önerisi istersen basit notebooklarda asus ve acer
  • gkhT  (15.03.22 22:14:48 ~ 22:15:35)
Anneye Facebook'la Youtube'a girsin, yemek tarifi izlemek için mutfağa götürüp üstüne birşey dökene kadar çalışsın diye aldığımız bilgisayara 7000 mi ödüyoruz artık?

Bundan 4 sene önce aldığım MacBook'a 3500 lira vermiştim. Şimdi aynı modelin ikinci eli 6000'lerde geziyor. Ülkede hiçbir sorun yok diyorlar bir de.

O Asus bilgisayarın sistemi gayet yeterli gözüküyor. Belki SSD kapasitesi 128 olabilir. RAM dah düşük olmaz zaten artık, daha yükseği de sizin için gerekli değil, 4 yeter de artar bile. İşlemci de yeterli. Ekran çözünürlüğü düşük biraz, 1366 x 768 ama Full HD ekran lazım mı gerçekten anneye o düşünülmeli. FULL HD 15 inçlikler bundan 1-2 bin daha fazla olur fiyat bazında bakarsak.
  • Kayzer1919  (15.03.22 22:19:49 ~ 22:23:36)
@Kayzer1919 yani gerçekten inanılmaz, kendime dell alabilmiştim şimdi fiyatlara bakınca ağlayasım geliyor.

Teşekkür ederim.
  • malwethiel  (15.03.22 22:31:13)
Aynı şey değil biliyorum ama o paraya alınabilecek en iyi ‘içerik tüketme’ cihazı iPad.

  • orient blue  (15.03.22 22:31:31)
Bu arada o kadar para vereceğinize güzel bir entegre klavyeyle şu tarz birşey de yapılabilir:

(git: www.hepsiburada.com)

Tamamen örnek olarak attım linki, Lenovo falan da fena olmayabilir. Kendime bir süredir böyle 10 inç tablet + klavye ile hafif bir düzenek kursam mı diye düşünüyorum. Hem evde kullanıma da uygun olur hem de o fiyatın yarısını falan verirsiniz.
  • Kayzer1919  (16.03.22 02:53:11)
olm siz şaka mısınız lan ? duyuru sahibi annem youtubeden video izleyecek demiş entrylere bak. inteller, ssdler havada uçuşuyor ?? ekranı kesinllllliikklee full hd olmalı yoksa youtubeden yemek videosu izlemek tam bir çile olabilir :D.

  • ishak77  (16.03.22 08:13:49)