El terlemesi olanlar çözüm buldunuz mu ?

Merhaba,

Kendimi bildim bileli elim terliyor. Durmadan sürekli... Heyecanlanınca vs tabi daha fazla terliyor ama bu durumdan artık gercekten sıkıldım. Elimi sık sık yıkayınca rahatlayabiliyorum ama tabi ki çözümü bu değil.

İnternetten araştırınca ameliyat bile çıkıyor. Eli kullanmakta bu ameliyat ilerleyen zamanda sıkıntı çıkartmaz mı ? Ya da önerebileceğiniz başka çözüm var mı ?

Hayır.3-4 sene evvel botox yaptırmışım baya da acılı bir işlemdi. Ama kalıcı çözüm değil malesef. Birkaç ay sadece azalmıştı. Ameliyata karşıyım bu arada.

  • Dormicumm  (15.03.22 15:46:26)
benim 20'li yaslardan sonra kendi kendine azalarak bitti el terlemesi olayi. sebebini tam bilmiyorum. ama bir tahminim var. sadece tahmin, tibbi gecerliligi olmayabilir.

sivilce problemi nedeniyle meshur ilac roaccutane'i kullanmistim. sivilce problemini kokten cozmustu. el terlemesinin azalma olayi da bu ilaci kullanip bitirdikten sonraki donemle basliyor. tamamen tesaduf de olabilir.

simdi boyle bir sebep yazinca cem yilmaz'in dalga gectigi o kendince tibbi sebepler soyleyen teyzeler gibi hissettim kendimi :)
  • juninho77  (15.03.22 16:23:18)
iyontoforez cihazı satın alarak ya da kendiniz yaparak, kendi kendinizi tedavi etmeniz en sağlıklısı. ben ets ameliyatı olmus biri olarak bunu söylüyorum.

  • daglien  (15.03.22 22:50:05)