Klasörleri toplu olarak zip yapmak

Selam. Şimdi benim klasörlerim var. bunları ziplemem lazım (rar formatı değil, zip formatı). Fakat google'da bakıp indirdiğim programlar pek yardımcı olmadı. Bir de zip yaparken aynı isim, klasör içinde olmamalı. Yani demek istediğim, 1 nolu klasörüm var, içinde de dosyalar var. Ziplediğimde 1.zip, içinde tekrar 1 klasörü olmamalı. Dosyaları olmalı. Bu mümkün müdür, mümkün ise nasıl mümkündür? şimdiden teşekkürler.

2. sorunun cevabı şöyleydi yanlış hatırlamıyorsam;

klasör içinde girip dosyaları seçip sıkıştır dediğinde yeni bir zip klasörü oluşturup ona atıyordu sanırım.

Emülatörlerde oyun romları böyleydi sanki. Dur bir deneyeyim.

Edit:

Winzip ile oluyor, dediğim gibi yapıp add to zip file seçeneğini seçin.
  • John Bloor  (10.03.22 16:17:19 ~ 16:22:37)
1-bunun için ekstra program kullanmanıza gerek olmamalı. windows kendi kendine zip dosyası yaratabiliyor. kelime kelime hatırlamıyorum ama sağ tıkladığınızda gönder'den sıkıştırılmış klasör'ü seçeceksiniz.

2-zip'in içinde doğrudan dosyalar olması, klasör olmaması için, klasöre sağ tıklamak yerine, klasörün içine girip dosyaların hepsini seçip, hepsi seçiliyken sağ tıklayıp gönder'den sıkıştırılmış klasör'ü seçin. başka program kullanıyorsanız da yine klasör içindeki dosyaları seçip devam edin.
  • co2s2  (10.03.22 17:18:45 ~ 17:19:13)