Beypazarında Gezilcek Yer Tavsiyesi

Merhabalar, Beypazarında yiyecek ve gezilcek yerler olarak nereleri önerirsiniz acaba?

Teşekkürler

yer değil ama baklavasını kesin yiyin. Ek olarka kalesi vardı yanlış hatırlamıyorsam oraya gidebilirsiniz. Bir de yakınlarda ufak tepeler var seyirlik, oralara çıkabilirsiniz. gitmeyeli uzun zaman oldu unuttum ama baklavanın tadı hala aklımda:)

  • hlt1985  (09.03.22 16:41:43)
Bir çarşısı vardı, içinde gümüşçüler kurucular falan olan; bir iki de müze. Yaşayan Müze haricinde kültür bakanlığına bağlı bir müze var, bir iki de cami, han falan.

Yemeği biz İnözü vadisinde (Kıbrıscık yolu üzerindeydi galiba) yemiştik, tarhana çorbası, sarma ve güveç. Ama aynı restoranın (adını hatırlamıyorum) ilçe merkezinde de şubeleri vardır. Zaten Beypazarı'ndaki kayinti malzemesini herkes biliyor: Havuçlu cezerye, kuru ve baklava.
  • 15 yildir okurum da simdi ne yazacagim  (09.03.22 17:18:05 ~ 17:53:05)
Uu fena soğuktur. Yukarıda yazılanlara ilave çayırhana gidin, kuş cennetini görün. Kocaman baraj var onu görün. Bir de roma mezarlığı vardı yanlış hatırlamıyorsam

  • rumeli beylerbeyi  (09.03.22 19:12:05)
Fatma Teyzenin Yeri. Kahvaltı, gözleme, sarma vs iyiydi.

  • kendi helvasını kavuran zombi  (09.03.22 22:47:01)